Сарос, Хищниците натискат Кингс за решаваща победа с 4-1
AP News | 2024-02-23 | 08:32:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Колтън Сисън отбеляза гол и две асистенции, а Юусе Сарос направи 27 спасявания, помагайки на Нешвил Предейтърс да победят Лос Анджелис Кингс 4 -1 в четвъртък вечер.

Нешвил спечели три поредни победи за първи път след серия от четири мача 10-16 декември. Джеръми Лаузон отбеляза гол и асистенция за Хищниците, а Марк Янковски и Яков Тренин също отбелязаха.

Кевин Фиала отбеляза за Кралете, които спечелиха четири поредни победи. Дейвид Ритих направи 17 спирания при втората загуба на отбора в седем мача под временния треньор Джим Хилър.

Янковски издигна Нешвил до аванс от 2-1 с 5:14 до края на втория период, отбелязвайки втория си гол за сезона, след като Ритих изпусна от поглед удара на Люк Еванджелиста от нисък ъгъл в краката му.

Сисънс добави празен гол с 3 минути игра, а Лаузон получи още един с 53 секунди преди края, гарантирайки, че Хищниците взеха още две ключови точки в натиска си за уайлд кард на Западната конференция.

Първият период бе даване и вземане за Тренин, който откри резултата в 8:47 с деветия си гол за сезона. Той също предизвика искрата на отбора на домакините, като даде предимство на Кралете от двама души в последните минути, когато беше повикан за препъване при изпълнение на дузпа.

Лос Анджелис незабавно спечели пари, като Фиала покри удар от китката слотът, за да го изравни на 1 с оставащи 53 секунди. Фиала отбеляза за втори пореден мач, което му даде 15 за сезона, и това също представляваше неговата 400-та точка в кариерата.

Кралете имаха движение в и извън своите предни линии, като центърът Блейк Лизот се завърна от контузия в долната част на тялото, която го извади от игра за 14 мача и нападателят Виктор Арвидсон извън терена поради контузия в долната част на тялото, след като се нарани по време на победата срещу Кълъмбъс във вторник.

Арвидсон беше поставен като резерва за контузени, но Хилър нямаше актуална информация колко дълго може да отсъства. Арвидсон, който пропусна първите 50 мача от сезона поради контузия в гърба, направи две асистенции в четири мача, преди отново да бъде извън игра.

Хищници: Посетете Сан Хосе Шаркс в събота вечер.

Кралете: Приемете Анахайм Дъкс в събота вечер.