Саймънс печели с 0,2 секунди на часовника, когато Трейл Блейзърс победиха Нетс със 105-103
AP News | 2024-01-18 | 07:56:06

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Анфърни Саймънс постигна победното подреждане с 0,2 секунди до края и Портланд Трейл Блейзърс направи четири- серия от загуби с победа със 105-103 над Бруклин Нетс в сряда вечер.

Саймънс завърши с 20 точки. Джерами Грант поведе Блейзърс с 30 точки и осем борби.

Микал Бриджис вкара 21 за Нетс, но трябваше да напусне играта за известно време през второто полувреме след сблъсък. Спенсър Динуиди добави 19 точки за Бруклин, който загуби четвъртата си поредна загуба.

Портланд изоставаше с 11, но дръпна напред с 88-87 в средата на четвъртата четвърт при тройката на Грант.

Останалата част от пътя беше близо. Динуиди отправи чифт фаул удари 1:48 преди края, което даде преднина на Нетс със 101-97. Но след това Саймънс удари флоутър, който изравни резултата на 101, преди включването на Грант 9,1 секунди преди края даде предимство на Портланд със 103-101.

Поставянето на Кам Джонсън изравни мача отново и Блейзърс извикаха таймаут с 5,2 секунди преди края на играта на Саймънс.

Центърът на Блейзърс Деандре Айтън, който пропусна предишните 11 мача заради тендинит на дясното коляно, трябваше да се завърне, но поради ледените условия не успя да стигне до арената навреме за мача.

Портланд също остана без нападателя Шаедън Шарп, отстранен поне за следващите две седмици поради разтежение в корема. Шарп беше контузен на 11 януари в Оклахома Сити.

Мрежите водеха с 52-51 на полувремето, като Бриджис бе водещ при всички голмайстори с 15 точки.

Кошът на Малкълм Брогдън даде на Блейзърс преднина от 67-60 през третата четвърт, най-голямата им в мача.

Бриджис напусна играта за кратко в третата, след като се сблъска с Джабари Уокър от Портланд. Бриджис, накуцвайки извън корта, бе лекуван на пейката за известно време, но след няколко минути се отправи към съблекалнята.

Бриджис, който имаше средно 21,4 точки и 5,4 борби на мач, се завърна през четвъртата четвърт. Той е активният лидер на НБА в последователни изиграни игри с 432. Той не е пропуснал мач през първите си пет сезона.

Мрежите водеха с 11 в края на третата четвърт, но Блейзърс намалиха разликата в началото на четвъртата.

Това беше втората и последна среща между отборите този сезон. Портланд спечели първия 134-127 след продължения в Бруклин по-рано този месец.

Имаше широки отрязъци от празни места, докато Портланд продължаваше да се изкопава от скорошните бури, които затвориха леки железопътни линии, повалени дървета и заледени пътища.

Мрежи: Посетете Лос Анджелис Лейкърс в петък вечер.

Трейл Блейзърс: Приемете Индиана Пейсърс в петък вечер.