Саймънс вкара 38, Трейл Блейзърс почти безупречно в продълженията, за да победят Нетс със 134-127
AP News | 2024-01-07 | 01:17:06

НЮ ЙОРК (AP) — Анфърни Саймънс имаше 38 точки и 11 асистенции, Малкълм Брогдън вкара осем от своите 18 точки по време на почти безупречния мач на Портланд продължения, а Трейл Блейзърс победиха Бруклин Нетс със 134-127 в неделя.

Джерами Грант добави 27 точки, а Шаедън Шарп записа 21 от пейката за Блейзърс, които прекъснаха поредицата си от четири загуби и спечелиха за първи път от осем мача навън.

Микал Бриджис отбеляза 42 точки и направи изравнителния скок с 1,5 секунди до края на регламента. Но Портланд след това стреля 6 за 7 в продълженията, като Брогдън уцели и трите стрелби, включително две тройки.

Ник Клакстън имаше 16 точки, 11 борби и четири блокади за Нетс, които загубиха 11 от последните си 14 мача и играят следващия си в Париж в четвъртък срещу Кливланд.

Трейл Блейзърс не водеха до четвъртата четвърт и изоставаха с цели 10 през второто полувреме, но изглеждаха готови да се справят с дългото си занасяне при каране на Шарп, което го направи 115-113 с 5,5 секунди до края на регулирането .

Бриджис отговори с отпадащ скок и след това отбеляза седем от 12-те точки на Нетс в продълженията. Но Трейл Блейзърс направиха серия 11-2 в допълнителния период, като Симонс отбеляза шест точки.