Seahawks имат съдба в плейофите под своя контрол след 2-ра поредна драматична победа
AP News | 2023-12-26 | 23:49:34

РЕНТЪН, Вашингтон (AP) — След две седмици до края на редовния сезон, Сиатъл Seahawks контролират съдбата си след сезона.

В някои отношения това изглежда немислимо. Сиатъл беше във въртележка само преди месец, губейки четири поредни мача за първи път под ръководството на Пийт Карол. Беше заобиколен път, за да стигнем до тази точка.

Но за Сиатъл е лесно благодарение на две поредни победи с 20-17, като втората ще бъде в неделя в Тенеси. Ако Сийхоукс (8-7) спечелят последните си два мача, започващи тази неделя у дома срещу Питсбърг, те ще стигнат до плейофите за 11-и път в мандата на Карол.

Кейно място след сезона би било постижение. Но на този етап самото влизане в плейофите достатъчно удовлетворяващо ли е, особено за отбор, който рядко е изглеждал достатъчно добър, за да спечели мач или два в следсезона?

„Ще разберем какво ще се случи, ако имаме късмета да стигнем до плейофите как играем срещу когото и да играем, и ще видим какво, по дяволите, ще се случи“, каза Карол по време на радиошоуто си във вторник.

Ако има причина да вярваме, че Сиатъл може да вдигне шум от плейофите, това е какво отборът показа през четвъртото тримесечие през последните две седмици. Водени от различни куотърбекове – Дрю Лок срещу Филаделфия и Джино Смит в Тенеси – Сийхоукс направиха печеливши мачове в последните минути.

Смит беше изключителен през четвъртата четвърт срещу Титаните, като направи 10 от 13 за 82 ярда и два тъчдауна в последните 15 минути.

„Обичам да съм сред тези момчета. Чувствам, че никога не искам тези неща да свършват“, каза Смит. „Знам, че разбираме какъв е залогът, но също така знаем, че трябва да отидем и да се справим с бизнеса си.“

КАКВО РАБОТИ

Карол похвали работата на офанзивната линия на Сиатъл в последните минути, за да запази Смит чист и да му позволи да води Seahawks на терена. Смит отстъпи 15 пъти през четвъртата четвърт и само веднъж имаше повреда, която доведе до уволнение. Беше далеч от перфектното представяне от линията, но второто полувреме беше силно изявление, тъй като Seahawks отбелязаха и при трите удара.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Сиатъл започна сезона с фокус върху това да бъдеш по-добър в защита при спиране на бягането. И през първите пет мача Seahawks бяха на път да постигнат тази цел.

Но прибързаната защита е намаляла през последните 10 мача. Тенеси се втурна за 162 ярда в неделя, осмият отбор в този диапазон с най-високите 125 ярда, бързайки срещу Сиатъл. Отборите са средно 153,0 ярда на игра и 5 ярда на опит в тези 10 игри.

За тяхна чест, Seahawks позволиха само на един отбор да хвърли 300 ярда по време на този участък.

ЗАПАСИ СЕ

Това беше трудна втора година за корнербек Рик Уолън, който участва като новобранец. Сезонът на Уолън достигна най-ниската си точка през седмица 15 срещу Филаделфия, когато той беше на пейката и изигра само 19 щракания в защита. Но Уолън се връщаше на терена при всяка игра срещу Титаните и имаше стабилно представяне, включително и боравенето в последната игра на мача.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Офанзивен координатор Шейн Уолдрон отново имаше план за игра, който на моменти беше объркващ. Все още изглежда, че му липсва ангажимент в бягането: Сиатъл имаше само осем бързи игри през първото полувреме и 20 за мача. Имаше също проблеми с определени групи позиции в ключови моменти и поредица от съмнителни обаждания за игра в началото на второто полувреме в Тенеси 10, когато Сиатъл трябваше да се задоволи с гол от полето.

ТРАВМИ

Най-голямата грижа на Сиатъл е защитникът Джордин Брукс, който отново нарани глезена си. Брукс първоначално беше наранен през седмица 14 срещу Сан Франциско и влоши контузията срещу Титаните. В своето радио шоу Карол звучеше песимистично относно наличността на Брукс срещу Стийлърс. Карол звучеше по-оптимистично относно перспективата CB Devon Witherspoon (хип) да се завърне тази седмица.

КЛЮЧОВ НОМЕР

45 — Seahawks имаха шест уволнения срещу Titans, което им даде 45 за сезон. Това е най-много в NFC и се нарежда на шесто място в лигата.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

За втора поредна година домашният финал на Seahawks ще има огромни последици от плейофите. Миналия сезон Seahawks победиха Rams в продълженията през седмица 18 у дома и след това получиха помощ от Детройт, за да влязат в следсезона. Малко вероятно е Сиатъл да спечели място в плейофите, като победи Питсбърг, но победата би била огромна стъпка към още едно място след сезона.