Седемте тройки на Дариус Браун II водят №22 Юта Стейт пред Сан Хосе Стейт с 90-70
AP News | 2024-03-07 | 06:48:33

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Дариус Браун II вкара 21 точки със седем тройки, Мейсън Фалслев 20 точки и номер 22 Юта Стейт победи Сан Хосе Стейт с 90-70 в сряда вечерта, за да спечели дял от титлата от редовния сезон на Mountain West Conference.

Страхотният Особор добави 16 точки и осем борби, а Джавон Джаксън вкара 15 точки. Горещата стрелба на Браун подхрани 53% клип на Юта Стейт от полето и 59% резултат от далечно разстояние. Браун направи първите си шест опита за 3 точки, преди да пропусне първия си удар седем минути след началото на второто полувреме. Falslev беше 8 от 11 от полето.

Aggies (25-5, 13-4 Mountain West ) могат да претендират за първата си категорична титла в конференцията от редовния сезон с победа срещу Ню Мексико в събота, което би продължават неочакван опит под ръководството на треньора за първа година Дани Спринкъл. Юта Стейт участва в турнира на NCAA миналия сезон, но беше избран да завърши девети в конференцията тази година, след като върна нула точки от миналогодишния отбор. Aggies също спечелиха дял от титлата в редовния сезон през 2019 г.

Юта Стейт спечели 11 от последните 12 срещу Сан Хосе Стейт (9-22, 2-16). Aggies спечелиха общо шест от седем, докато Spartans загубиха шестата си поредна победа, за да завършат редовния си сезон.

Aggies, които вече са с двуцифрен резултат на полувремето, скочиха напред с 20 в началото на второто полувреме при бързо забиване на Фалслев след пробив на Сан Хосе Стейт.

Юта Стейт се подобри до 15-1, когато поне четирима играчи завършат с двуцифрено число.

Майрън Ейми младши поведе Сан Хосе Стейт с 20 точки.

Aggies откриха преднина от 53-37 на полувремето благодарение на стрелбата си за 3 точки, завършвайки полувремето с три последователни гола на Джаксън, Браун и Фалслев.

Браун направи и четирите си опита за 3 точки през полувремето, което Aggies затвориха с резултат 26-11, след като Spartans бяха близо през по-голямата част от полувремето.

Сан Хосе Стейт: Спартанс завършиха редовния сезон само с две победи в конференцията, и двете срещу Еър Форс – другият отбор с две победи в Маунтин Уест.

Юта Щат: Агис вероятно ще завършат редовния сезон с осем участия в Топ 25, втората най-дълга поредица в историята на училището.

Щат Сан Хосе: Очаква своя първи опонент в турнира MWC следващата седмица.

Щат Юта: Ще бъде домакин на Ню Мексико в събота.