Седрик Мълинс удря 2-рън хоумър в долната част на 9-ия, за да донесе победа на Orioles с 4-2 над Туинс
AP News | 2024-04-17 | 22:08:18

БАЛТИМОР (AP) — Седрик Мълинс уцелва 2-рън хоумър в долната част на деветия ининг, за да даде Балтимор Ориолс победа с 4-2 над Минесота в сряда и победа от три мача на Близнаците.

Гунар Хендерсън и Антъни Сантандер също стигнаха дълбоко за Ориолс, техният пети пореден мач с поне три хоумрана . Балтимор имаше толкова дълга серия само два пъти преди това в историята на франчайза, през 1996 и 1987 г.

С един в игра и един в аут, Мълинс удари удар към дясното поле срещу Грифин Джакс (1-2) за своя пети хоумър на годината. Крейг Кимбръл (3-0) постигна 1-2-3 на върха на деветата позиция.

Пабло Лопес позволи на Хендерсън да изведе домакинството в първата позиция, но след това беше изключителен. Той напусна след шест ининга и 87 подавания, след като допусна рън и две попадения със седем удара.

Алберт Суарес от Балтимор записа 5 2/3 ининга без гол в първото си участие в голямата лига от седем години. 34-годишният Суарес беше повикан от Triple-A Norfolk преди мача, защото Orioles имаха нужда от някой, който да хвърли, след като Тайлър Уелс влезе в списъка с контузени предишния ден.

Десничарят надхвърли всички разумни очаквания, като допусна три удара и нанесе четири удара без разходка.

Близнаците отбелязаха два гола в седмата, за да поведат за кратко. Сингълът на Остин Мартин отбеляза Мануел Марго от първи - той тичаше с терена. Един аут по-късно, сингълът на Кайл Фармър отбеляза Мартин.

Сантандер изравни резултата в края на ининга със своя солов удар.

Суарес игра за Сан Франциско Джайънтс през 2016 г. и 2017 г. След като прекара 2018 г. в Triple-A, предимно като помощник, той прекарва следващите няколко години в Япония и Южна Корея. Orioles подписаха с него договор от второстепенната лига миналия септември.

Близнаци: Имате почивен ден в четвъртък, преди да приемете Детройт в петък вечер. Джо Райън (0-1) започва за Минесота срещу Джак Флахърти (0-1).

Ориолс: Отпадат в четвъртък, преди да започнат серия в Канзас Сити. Дийн Кремер (0-1) печели надпреварата за Балтимор срещу Алек Марш (2-0).