Селтикс и Пейсърс ще се опитат да преодолеят лошите си навици към мач 2 от финалите на Изток
AP News | 2024-05-22 | 23:17:06

БОСТЪН (АП) — В главата на Джейсън Тейтъм прозвуча доминиращ рефрен след победата на Селтикс със 133-128 след продължения над Пейсърс за откриване на финалите на Източната конференция.

„Не се отпускай“, каза той.

Във всеки от предишните два кръга Бостън започна серията си с Маями и Кливланд с неравномерни победи, само за да загуби мач 2.

Пейсърс изпитаха обратното, отпадайки мача 1 в кръгове 1 и 2 и след това трябва да се прегрупират, за да изпреварят Милуоки и Ню Йорк.

Изводът на Tyrese Haliburton от последния неуспех на Индиана в мач 1 срещу първия поставен на Изток? Разочарован. Но не се притеснявайте.

„Знаем, че можем да играем с тези момчета“, каза Халибъртън. „Има много хора, които казват, че не ни е мястото тук. На нас наистина не ни пука. Знаем, че принадлежим.“

Това, което е ясно е, че начинът, по който двата отбора се приспособят за мач 2 в четвъртък вечер, ще даде тона за баланса на тази серия.

Оставяйки настрана скорошната история, приликите между Селтикс и Пейсърс бяха на показ през целия мач 1.

И двата отбора процъфтяваха офанзивно този сезон и го направиха отново, комбинирайки се за 261 точки във вторник вечерта. Това беше най-резултатният мач през този следсезон и най-много в игра на конферентен финал, след като Бостън и Детройт отбелязаха общо 264 в мач 4 от финалите на Изток през 1987 г.

Това, което също беше показано, бяха уязвимостите на двата отбора. Индиана използва отслабената вътрешна защита на Бостън през цялото време, натрупвайки 56 точки в боята. Но Селтикс в крайна сметка надделяха, възползвайки се от безброй грешки на млад отбор на Пейсърс с недостатъчен опит в плейофите.

Халибъртън направи две ключови загуби, за да помогне на Селтикс да отскочат от пасив от пет точки в последните две минути от редовното време. Първо, той дриблира от крака си, докато вкарваше топката на пода с по-малко от 30 секунди оставащи в игра за три точки. Той също така пипна топката извън границите с малко повече от минута игра в OT.

Двете грешки бяха част от 22-те загуби през нощта за отбор на Пейсърс, които влязоха средно с по-малко от 12 на мач в тези плейофи.

Това е част от нарастващите болки, които треньорът на Индиана Рик Карлайл очакваше младежкият отбор ще трябва да издържи по време на този плейоф.

„Трябва да преминете през това, за да изпитате наистина за какво става дума“, каза Карлайл. „Опитваме се да им помогнем да се подготвят за тези преживявания. Но няма нищо като преминаване през него.

По същия начин Бостън научи в мач 1, че може да очаква да продължи да бъде притискан от аутсайдер Пейсърс отбор, който има дълбочината да бъде в крак със Селтикс.

Индиана получи обичайното принос на Haliburton, Pascal Siakam и Myles Turner, които комбинираха 72 точки. Но Пейсърс също получиха огромен принос от резервите Оби Топин (15 точки) и Ти Джей. Макконъл (13 точки), който помогна на резервата на Индиана да надмине своите колеги от Бостън с 30-13.

Това е още една гънка, която прави Пейсърс труден отбор за подготовка, каза треньорът на Селтикс Джо Мазула.

„С тяхната способност да играят различни състави, начина, по който те заместват — те заместват двама или трима различни момчета наведнъж. Те са готови да се откажат от подмоделите за определени момчета,” каза Мазула. „Трябва да внимавате да посещавате всичко и във всеки конкретен момент. ... Всичко е на масата срещу отбор като този поради тяхната гъвкавост.“

Тейтъм очаква и двата отбора да играят с подновена увереност в мач 2.

„(Мач 1), тъй като мачът е близък и отива в продължения, те определено смятат, че вероятно е трябвало да спечелят. И чувстваме, че можем да играем много по-добре“, каза той. „Така че се вълнувам да излезем и да отговорим. И просто свършете по-добра работа за защита на домашния корт, отколкото направихме наскоро.“