Селтикс осветяват Удока, Рокетс 145-113, подобряват се до 19-0 в Бостън
AP News | 2024-01-14 | 04:40:19

БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм имаше 27 точки и осем борби, преди да бъде изгонен след технически фалове в четвъртата четвърт, а Бостън Селтикс остана непобеден у дома с победа със 145-113 над бившия треньор Име Удока и Хюстън Рокетс в събота вечерта.

Джейлън Браун вкара 32 точки и Селтикс се подобриха до 19-0 в TD Garden – за първи път в историята на много украсения франчайз, който открива сезон с повече от 17 поредни победи.

Кам Уитмор вкара 22 точки, а Алперен Сенгун имаше 19 точки и 10 борби за Рокетс, които загубиха три от последните си четири, за да свалят рекорда си до 19-19. Те спечелиха само 22 мача през целия минал сезон.

Тейтъм беше изхвърлен за втори път за шест седмици, като получи първата си техническа за оплакване от неплащане с 10:17 до края в четвъртата четвърт и Бостън водеше със 117-90. Той продължи да се оплаква, докато Арън Холидей изпълни фаул и вдигна второ Т, след което отиде до рефера Си Джей Уошингтън и се наведе да извика нещо, преди да напусне корта.

След като загубиха с 33 точки от Милуоки в четвъртък, Селтикс се завърнаха в Бостън и удължиха своята серия от победи у дома до 26 последователни мача от редовния сезон, датиращи от миналия март. Те наистина загубиха в TD Garden в миналогодишните плейофи, включително победата на Маями в мач 7 на финалите на Източната конференция.

Рокетс водеха с шест точки през първата четвърт и все още изоставаха само с 51-50 в средата на втората, преди Бостън да вкара 18 от следващите 24 точки, за да вземе двуцифрен аванс на полувремето. Хюстън никога повече не се доближи до 10, като Бостън водеше с цели 27 точки през третата четвърт и 36 през четвъртата.

Удока беше треньор в Бостън за първи път, откакто беше отстранен и след това уволнен , в навечерието на сезон 2022-23 за неподходящо поведение на работното място. Джо Мазула го замени, първо като временен треньор, а след това на пълен работен ден.

Удока, който изведе Селтикс до финалите на НБА в единствения си сезон на пейката на Бостън, получи смесена реакция, когато беше представен преди мача.

„Очевидно искам да получа шанс да го върна с група, с която смятате, че можете да изграждате и растете“, каза той преди мача. „Така че за мен най-голямото нещо, което бих казал като цяло, е да разочаровам някои хора, със сигурност. Но го обсъдихме... и го преодоляхме.”

Рокетс: във Филаделфия в понеделник.

Селтикс: в Торонто в понеделник.