Селтикс победи Нетс със 136-86, за да осигури на Джо Мазула неговата 100-та победа като старши треньор
AP News | 2024-02-15 | 04:56:34

БОСТЪН (AP) — Пейтън Причард вкара 28 точки и водещият в НБА Бостън Селтикс победи Бруклин Нетс със 136-86 в сряда вечер за да даде на Джо Мазула своята 100-та победа като старши треньор.

Дерик Уайт завърши с 27 точки. Джейсън Тейтъм добави 20 точки, девет асистенции и седем борби за Селтикс, които победиха Нетс в последователни вечери и за четвърти път този сезон в последния мач на двата отбора преди паузата на звездите.

Бостън ще влезе в него с най-добър резултат от НБА 43-12. Селтикс отбелязаха 57-25 през първата година на Мацула като треньор миналия сезон. Сряда отбеляза петата победа с 50 точки в историята на отбора.

Трендън Уотфорд имаше 15 точки за Нетс, загубили пет от последните си шест. Те изоставаха с цели 56 точки през четвъртата четвърт.

Селтикс играха без Мача на звездите Джейлън Браун (натъртване на дясното рамо) и Ал Хорфорд (изкълчен палец на крака).

Но те контролираха играта през цялото време, като бързо стигнаха до двуцифрен аванс и натрупаха преднина от 37 точки през втората четвърт. Той нарасна до 46 точки в третия. Титулярите на Бостън седяха през целия последен период.

Мрежите видяха завръщане на играч от контузия за втора поредна вечер, този път си върнаха Кам Джонсън след отсъствието му от четири мача с разтегнат аддуктор. Той влезе от пейката, влизайки за първи път в края на първата четвърт. Той игра 18 минути и завърши с четири точки при стрелба 1-от-5.

Присъствието на Джонсън не беше достатъчно, за да забави бостънския отбор, който стреля повече от 64% в началния период и завърши 22 от 44 тройки за мача.

Преднината на Бостън от 68-32 на полувремето беше най-голямата от 13 януари 2010 г., когато имаше предимство от 36 точки пред Ню Джърси Нетс. 34-те точки на Бруклин в сряда отбелязаха сезонно дъно през първото полувреме.

Мрежи: в Раптърс на 22 февруари.

Селтикс: в Булс на 22 февруари.