Селтикс победиха Меджик със 128-111, остават непобедени в Бостън за сезона
AP News | 2023-12-16 | 05:00:49

БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 30 точки, Пейтън Причард добави 21 от пейката и Селтикс останаха непобедени в Бостън този сезон със 128 -111 победа над Орландо Меджик в петък вечер.

Победата беше 13-та поредна за Селтикс в Бостън — втората най-дълга поредица за започване на сезон в историята на франчайза. Бил Ръсел, Боб Коузи и Томи Хайнсън доведоха Бостън до 17 поредни победи у дома, за да открият сезон 1957-58.

Селтикс не са губили у дома в 20 мача от редовния сезон, датиращи от 5 март на миналия сезон. (Те наистина загубиха в плейофите от миналия сезон, включително игра 7 от Маями Хийт на финалите на Източната конференция.)

Джейлън Браун вкара 18 точки за Бостън, Дерик Уайт добави 19 точки и осем асистенции, а Причард вкара 6 от 7 от 3 точки.

Джейлън Съгс вкара 19 точки, а Гога Битадзе имаше 15 точки и 11 борби за Меджик, които победиха Селтикс четири пъти поред. Един от тях беше игра в турнира в рамките на сезона в Орландо – единствената загуба на Бостън в груповата фаза.

Селтикс пропуснаха първите си осем опита за 3 точки, преди Причард да потопи един след пет минути преди края на първата четвърт, за да намали изоставането от шест точки наполовина. Той добави още 30 секунди по-късно и още един като последен кош за четвъртината по време на заключителна серия 18-7, която даде преднина на Бостън с 30-24.

Орландо се приближи на една точка в началото на втория заден удар -to-back 3s от Коул Антъни, преди Бостън да вкара 16 от следващите 21 точки, за да се оттегли. Селтикс поведоха с цели 16 точки през втората четвърт и 25 точки през третата.

Отборите се срещат отново в неделя в Бостън.