Селтикс подобряват до 12-0 у дома зад 27-те точки на Джейсън Тейтъм при победата със 116-107 над Кавс
AP News | 2023-12-15 | 05:25:19

БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм отбеляза 27 точки, Джейлън Браун имаше 22, а Бостън Селтикс победиха Кливланд Кавалиърс със 116 -107 в четвъртък вечер, за да се подобри до 12-0 у дома.

Изправяйки се срещу Кавалиърс за втори пореден мач в TD Garden след победа във вторник, Бостън спечели за шести път от общо седем мача.

Кристапс Порзингис добави 18 точки, Джру Холидей имаше 15, а Дерик Уайт 14 за Селтикс, които имат най-добър резултат в Източната конференция. Тейтъм добави 11 борби, а петимата титуляри отбелязаха двуцифрен брой голове.

Донован Мичъл изпревари Кливланд с 31 точки, Карис Левърт завърши с 26, а Дариус Гарланд имаше 19. Кавалиърс загубиха три поредни точки.

След като двуцифрената им преднина беше намалена до три в последната четвърт, Селтикс отново поеха контрола. Тейтъм предизвика бърз удар с изчезване и крачка назад с 3 точки, увеличавайки преднината на Бостън до 101-91 8 1/2 минути преди края.

Кливланд имаше още едно бягане, което го наряза до 107-102 при ударния кош на ЛеВърт с 3:01 за игра, но Холидей удари полагане и Тейтъм последва обрата на Кливланд със забивка с 1:53 за игра.

Изоставайки с двуцифрено число през по-голямата част от третото тримесечие и изглеждайки някак мудни, Кавалиърс откриха късна искра, а именно Гарланд, в края на периода, когато той се втурна към коша, преди да удари лъжичка с лява ръка. Той последва това, като отбеляза 3 от върха с 0,3 секунди до края на часовника, за да се доближи до 90-87 след три.

За разлика от победата във вторник, когато Селтикс изоставаха с 15 в първата четвърт, те комбинираха някакво стабилно движение на топката, което доведе до многобройни открити погледи с добра външна стрелба, възползвайки се от студения старт на Кавалиърс, за да скочи напред с 14 в десния ъгъл на Браун 3 по средата на втората четвърт.

Бостън стреля с 56,1% в първото полувреме (включително 8 от 17 при опити за 3 точки) и водеше с 65-54 на почивката.

Мичъл имаше 21 точки за първото полувреме, но Кавалиърс пропуснаха 16 от 20 опита отвъд дъгата. Всеки играч на Кливланд освен Мичъл стреля под 50% от пода в първото полувреме.

След като изпълни всичките 26 наказателни удара при победата във вторник, Бостън беше 17 от 20 от фаул линията.

Кавалиърс: домакин на Атланта Хоукс на Събота вечер.

Селтикс: Приемете Орландо Меджик в петък, първият от поредните мачове между отборите в TD Garden.