Селтикс се възстановяват след тежка загуба, за да победят Кингс 144-119
AP News | 2023-12-21 | 07:32:19

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Джейлън Браун и Дерик Уайт отбелязаха по 28 точки, за да помогнат на Бостън Селтикс с малко играчи да се възстановят от разочароваща загуба в Голдън Стейт с победа със 144-119 над Сакраменто Кингс в сряда вечерта.

Бостън взриви преднина от 17 точки, преди да загуби от Уориърс в продълженията във вторник вечерта и игра без водещия голмайстор Джейсън Тейтъм (глезен) и голям човек Ал Хорфорд (почивка) срещу отпочиналите Кингс.

Но Селтикс изглеждаха като далеч по-свежия отбор и стигнаха до шестата си победа в седем мача.

Кристапс Порзингис, който пропусна мача срещу Голдън Стейт поради контузия в прасеца, доминираше в интериора за Бостън с 24 точки, девет борби и шест блокирани удара.

Стрелците, водени от Уайт, направиха останалото, тъй като Селтикс направиха 22 от 42 тройки, след като пропуснаха 41 от 58 опита от далечно разстояние при загубата от Уориърс.

Де’Аарон Фокс отбеляза 29 точки на 26-ия си рожден ден, за да поведе Кралете, които спечелиха три поредни мача.

Отборите започнаха бързо да стрелят, като Кингс направиха 11 тройки през първата четвърт, а Селтикс отговориха с осем, за да изравнят най-много комбинирани тройки някога в една четвърт с Маверикс- Игра на Уориърс от 2019 г. Сакраменто водеше с 41-38 след едно.

Но след като 3s спряха да падат на Кралете, Селтикс започнаха да поемат контрола. Те направиха още шест 3-ки през второто тримесечие, като 28-те комбинирани 3-ки от първото полувреме също изравниха рекорда на НБА за полусета в този мач от 2019 г.

Бостън откри преднина от 21 точки през третата четвърт, когато Уайт и Джру Холидей отбелязаха последователни 3 секунди около блокиран удар на Порзингис.

Забивката на Браун над Трей Лайлс увеличи преднината до 28 точки в края на третия за Бостън. Селтикс стигнаха до петата си поредна победа над Кингс.

Селтикс: в Лос Анджелис Клипърс в събота.

Кралете: приемат Финикс в петък вечер.