Селтикс удължиха победната си серия до 6 мача със 134-101 победа над Спърс
AP News | 2024-01-01 | 04:32:18

САН АНТОНИО (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 25 точки, Джейлън Браун добави 24, а Бостън Селтикс удължи победната си серия до шест мача с победа със 134-101 над Сан Антонио Спърс в неделя вечер.

Дерик Уайт вкара 17 точки срещу бившия си отбор, а Кристапс Порзингис добави 14 точки и девет борби при завръщането си, след като пропусна един мач поради контузия на прасеца.

Девин Васъл вкара 22 точки, а Виктор Уембаняма имаше 21 точки и седем борби за Сан Антонио. Спърс загубиха седем от осем.

Бостън приключи месец декември с рекорд 12-2.

Мачът между най-добрия отбор в Източната конференция и последния отбор на Запада се изигра според очакванията.

Бостън водеше с цели 37 точки и беше титуляр през по-голямата част от четвъртата четвърт.

Сан Антонио никога не водеше и изоставаше с 35 точки или повече в мач за шести път този сезон.

Вембаняма и Васел отбелязаха първите 17 точки на Сан Антонио. Двойката комбинира, за да стреля 5 за 20 от полето в началната четвърт. Останалите от Спърс отбелязаха 2 за 14. Сан Антонио завърши 12 за 44 от диапазон от 3 точки.

Уембаняма предостави някои от малкото акценти за феновете на Спърс. Новобранецът с висок 7 фута и 3 последва обратен удар след подаване от алея на Тре Джоунс с тройка, която намали преднината на Бостън до 38-29 през втората четвърт.

Бостън ограничи Сан Антонио до един офанзивен борб през първото полувреме и имаше предимство от 23-14 в общия брой борби.

Спазми в долната част на гърба извадиха Келдън Джонсън от играта, а второто звено на Спърс се затрудни без нападател.

Селтикс: в Оклахома Сити във вторник.

Спърс: в Мемфис във вторник.