Сергей Бобровски записа шутаут, докато Пантерс надминава Ред Уингс, 4-0
AP News | 2024-03-02 | 01:16:33

ДЕТРОЙТ (AP) — Сергей Бобровски записа своя 42-ри шатаут в кариерата си, Сам Рейнхарт вкара 42-ия си гол за сезона, а Флорида Пантерс смълчаха Детройт Ред Уингс 4-0 в събота.

Бобровски направи 21 спасявания за четвъртия си шаут този сезон и пети в кариерата си срещу Ред Уингс. Той също записа шатаут в Little Caesars Arena в Детройт на 2 ноември.

Бобровски спечели девет от последните си 10 старта.

Рейнхарт има три гола в последните два мача за Пантерите, които се борят за първото място в Източната конференция. Флорида спечели 11 от последните си 12 срещи с Ред Уингс.

Reinhart има рекордни за франчайза 24 гола в мощна игра, включително най-високите 14 в лигата на гости.

Брандън Монтур записа гол и две асистенции, Еван Родригес имаше гол и асистенция, а Картър Верхей добави гол от пауърплей.

Флорида, която е с 28-0-3, когато водеше след два периода, притежава най-високите 21 победи на пътя в лигата.

Алекс Лайън направи 32 спасявания за Детройт, който беше празен за за трети път този сезон.

След като Пантерите изпълниха две дузпи по-рано през втория период, Монтур сложи край на безизходицата в 8:50 с шестия си гол този сезон. Той вкара рикошет, след като Лион направи скейт спасяване срещу Родригес.

Рейнхарт вкара своя гол в пауърплей в 13:06 от периода. С Джейк Уолман в наказателното поле за задържане, Райнхарт вкара от прореза. Ударът му се отклони от стика на защитника Джеф Петри и над лявото рамо на Лион.

Бобровски направи спасяване срещу Патрик Кейн при пробив по-късно през периода. Серията от 10 точки на Кейн беше прекъсната.

Родригес вкара деветия си гол в 4:39 на третия след удар от дясната страна.

Verhaeghe вкара, след като Уолман получи 10-минутно нарушение за грубо поведение и нарязване на Густав Форслинг.

Пантерс: в Ню Йорк Рейнджърс в понеделник.

Ред Уингс: в Колорадо в сряда.