Серията от нулеви инингове на Суарес приключи с иначе брилянтно усилие при победата на Филис над Падрес
AP News | 2024-04-28 | 05:09:04

САН ДИЕГО (АП) — нулевата серия на Рейнджър Суарес приключи на 32 ининга, но иначе той беше брилянтен през осем ининга и Алек Бом успее да успее и кара в четири тича за Филаделфия Филис, които победиха Сан Диего Падрес с 5-1 в събота вечерта, за да спечелят серията през уикенда.

Поредицата без голове на Суарес, най-дългата в големите турнири този сезон и в кариерата му, приключи, когато той позволи Хоумрън на Eguy Rosario с два аута в осмия ининг. Суарес (5-0) допусна само три попадения, отбеляза осем и измина един, за да спечели петия си пореден старт.

Суарес хвърли 96 удара. Джеф Хофман удари страната в деветата.

Падрес не успяха да получат удари в първите два мача от тази серия, след като в четвъртък поведоха с 9-4 в Колорадо и загубиха с 10-9. Те загубиха три поредни загуби за втори път в период от 10 мача.

Бом удължи поредицата си до 11 мача. Той удари хоумър с два ръна в лявото поле с два аута в първия, неговият четвърти, и добави сингъл от два ръна в петия с три ръна. И двамата бяха от Dylan Cease.

Това беше шестото домакинство на Филис в първите два мача от тази серия.

Cease (3-2) зареди основите с два аута в петия и изведе Брайс Харпър до 3-0. Бом го последва с двукратен сингъл вдясно. Треа Търнър отбеляза три попадения и отбеляза и на двата големи удара на Бом.

Cease позволи пет ръна и шест удара в шест ининга, удари пет и избяга три.

Phillies RHP Тайхуан Уокър, в списъка с контузени от пролетта тренира с болки в дясното рамо, е планиран да дебютира за сезона във финала на серията в неделя срещу Padres RHP Майкъл Кинг (2-2, 4.11 ERA).