Сет Джоунс вкара в продълженията, докато Блекхоукс победиха борещия се Айлъндърс с 4-3
AP News | 2024-01-20 | 06:32:34

ЧИКАГО (AP) — Сет Джоунс отбеляза 22 секунди след продълженията, а Чикаго Блекхоукс победиха Ню Йорк Айлъндърс с 4-3 в петък вечер.

Джейсън Дикинсън отбеляза гол и две асистенции за последния Чикаго, който беше изпуснал четири от пет. Джоуи Андерсън и Борис Катчук също вкараха, а Петр Мразек направи 28 спасявания.

Ударът с китката на Джоунс от високата позиция беше първият гол за сезона за защитника.

Кайл Палмиери отбеляза гол и асистенция за Ню Йорк, който загуби четвъртия си пореден мач. Брок Нелсън и Бо Хорват също отбелязаха, а Иля Сорокин имаше 20 спирания.

Чикаго поведе с 3-1, когато Андерсън направи перфектен пас към стремглавия Дикинсън, който го вкара за 15-ия си гол 5:10 в третия период. Това беше първият гол на Дикинсън, откакто новият му двугодишен договор беше обявен от отбора във вторник.

Но островитяните се събраха с голове на Палмиери и Хорват. Палмиери изравни на 3 със своя 11-и за сезона, финал със 7:10 до края на редовното време.

Блекхоукс играха без защитника Конър Мърфи и нападателя Райън Донато. Мърфи пропусна третия си пореден мач поради контузия в долната част на тялото, а Донато се възстановява от заболяване, което също го извади от терена за загубата с 0:3 от Бъфало в четвъртък вечерта.

Чикаго имаше серия от повече от 152 гола без гол. минути преди Катчук да вкара своя пети за сезона 18:07 във втория период, изравнявайки на 1. Катчук беше отказан при откъсване при поук проверка от Сорокин, но той извади шайбата, завъртя се и вкара при удар с ръка от високия слот.

След това Андерсън завърши 2-на-1 с Колин Блекуел при 19:14, давайки преднина на Чикаго с 2-1. Андерсън стреля над плъзгащ се Сорокин за първия си гол от 10 април срещу Минесота.

Ню Йорк изскочи напред при 20-ия гол на Нелсън 6:09 в първия период. Той отбеляза при първия удар на островитяните в мача, като победи Мразек ниско от страната на вратаря.

32-годишният Нелсън има осем сезона с най-малко 20 гола – всички с Ню Йорк.

Нападателят на Айлъндърс Кайл Маклийн направи своя дебют в НХЛ, след като беше извикан от непълнолетните в сряда. Бащата на Маклийн, Джон, е помощник-треньор на островите и бивш нападател на НХЛ.

Айлъндърс: домакин на Далас Старс в неделя вечерта.

Блекхоукс: Във Ванкувър в понеделник вечер за откриването на пътуване от четири мача.