Сет Джоунс вкарва два гола, включително победител в продължителното време, докато Блекхоукс надминава Шаркс с 5-4
AP News | 2024-03-24 | 07:32:34

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Сет Джоунс отбеляза втория си гол в мача 18 секунди след продълженията и Чикаго Блекхоукс надвиха пасив от четири гола, за да победи Сан Хосе Шаркс с 5-4 в събота вечерта.

Филип Курашев отбеляза изравнителния гол 47 секунди преди края на редовното време.

Тайлър Джонсън и Райън Донато също вкара за Чикаго, който спечели четвъртия си пореден мач срещу Сан Хосе.

Донато и Тейлър Радиш направиха по две асистенции, докато новобранецът Конър Бедард направи една за своя лидер в отбора 55-а точка.

Фабиан Зетерлунд и Томас Бордело отбелязаха по два гола за акулите, които загубиха седем поредни и 16 от последните си 17.

Бордело отбеляза и двата си гола през първия период, докато Сан Хосе изгради Води с 2-0 след едно. Зетерлунд вкара следващите два в началото на втория, за да достигне 20 гола за сезона.

Донато и Джонсън отговориха за Блекхоукс, за да намалят преднината до 4-2.

Джоунс отбеляза пауърплей гол 6:20 в третия период, за да доближи Чикаго до гол, преди Курашев да изравни.

Петър Мразек направи 26 спасявания, за да спечели победата.

Девин Кули, който е от района на Сан Хосе, направи 26 спасявания в дебюта си у дома.

40 точки на Сан Хосе са най-малкото в НХЛ, като Чикаго е вторият най-малко с 45.

Блекхоукс: домакин на Калгари във вторник вечер.

Акули: домакин на Далас във вторник вечер.