Сет Хенигън фигурира в 5 TDs, Мемфис спира мача на Айова Стейт при победа на Liberty Bowl 36-26
AP News | 2023-12-30 | 02:32:48

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Сет Хенигън хвърли 364 ярда и четири тъчдауна и защитата на Мемфис се изключи Бърза игра на щата Айова по пътя към победа с 36-26 в Liberty Bowl в петък вечер.

Блейк Уотсън се втурна за 107 ярда, докато Мемфис (10-3) от Американската атлетическа конференция натрупа 530 ярда общо нарушение и завърши с най-малко 10 победи за пети път в историята на програмата.

Хениган завърши 24 от 34 подавания и също се втурна за 27 ярда и тъчдаун.

Първокурсникът с червена фланелка Роко Бехт поведе атаката на Cyclone с 22 за 38 за 446 ярда и три паса за тъчдаун. Но Бехт осигури почти цялото нападение за Айова Стейт (7-6), което е средно 130 ярда на мач. Този път Cyclones бяха задържани на нула нетни ярда на земята.

И двата отбора имаха своите офанзивни моменти през първото полувреме. Мемфис вкара 19 точки през първата четвърт, преди Айова Стейт да отговори с 13 във втората. Филд гол от 49 ярда на Танер Гилис след изтичане на времето през първото полувреме даде преднина на Мемфис с 22-13 на почивката.

Тигрите увеличиха преднината си до 36-13 в средата на третата четвърт с два паса за тъчдаун от Хенигън, осигурявайки достатъчно буфер за Мемфис, за да спечели победата.

ИЗВЪРШВАНЕТО

Мемфис: Хенигън и широкият приемник Рок Тейлър казаха, че планират да се завърнат за сезон 2024 г., което дава на Мемфис добър старт за офанзивната му атака. Победата в купата трябва да даде импулс на Тигрите за следващия сезон.

Щат Айова: Не се предвиждаше Cyclones да имат добър сезон и нещата се влошиха, когато петима предполагаеми титуляри, включително куотърбек Хънтър Декерс, бяха хванати в разследване за хазарт. Бехт, първокурсник с червена фланелка, влезе в ролята и с голяма зависимост от по-млади играчи, отборът на Мат Кембъл игра над .500 и затвори редовния сезон с победа над тогавашния номер. 19 Щат Канзас. Дори и със загубата, сезонът беше по-добър от очакванията на мнозина.

БЪРЗАНЕТО ИЗПЪЛНЕНО

Рънингбекът на Cyclone Абу Сама III, който се втурна на 276 ярда в първия си старт срещу Канзас Стейт в Айова Финалът на сезона в щата беше държан под контрол през играта. Сама имаше четири ярда при 12 пренасяния.

Мемфис: Тигрите откриват сезон 2024 у дома срещу Северна Алабама.

Щат Айова: Cyclones са домакини на Северна Дакота, за да открият сезон 2024.