Сет Луго доминира с рекордните за кариерата си 12 удара за 8 ининга при победата на Роялс с 4-2 над Ейнджълс
AP News | 2024-05-12 | 00:41:03

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Сет Луго натрупа рекорд за кариерата си от 12 удара и допусна един прогон осем силни ининга, а Хънтър Ренфроу имаше двукратен сингъл срещу бившия си отбор при победата на Канзас Сити Роялс с 4-2 над Лос Анджелис Ейнджълс в неделя.

Фреди Фермин и Майкъл Маси също имаха RBI по време на четвъртия ининг на Роялс, давайки много подкрепа на Луго (6-1), докато Канзас Сити взе три от четири от Ангелите.

Уили Калхун имаше двойно RBI в шестия и соло Хоумър в девети за Ореолите, които са загубили 17 от 23 с най-лошите 14 играчи от Висшата лига в списъка с контузени. Лос Анджелис загуби всичките си шест серии в Big A този сезон, като не успя да спечели последователни домакински мачове в нито един момент.

Луго допусна пет попадения, като същевременно продължи изключителния си старт на първия си сезон с Royals, печелейки за най-добрия шести път в AL за осем старта и понижавайки ERA до 1,66.

Дългогодишният десничар на Метс преодоля ранни проблеми с контрола, оттегли се 11 поредни в един момент и не направи удар за първи път през целия сезон. Луго е допуснал два спечелени ръна или по-малко в осем от деветте си старта за Канзас Сити.

Патрик Сандовал (2-6) допусна 11 попадения за Лос Анджелис, но влезе в седмия ининг и допусна само рънове по време на четвъртия ининг на Роялс. Сандовал загуби пет от последните си седем старта.

Роялс постигнаха пет последователни попадения, за да започнат четвъртия ининг. Ренфро, който удари .242 с 19 хоумърса в 126 мача за Ейнджълс през миналия сезон, участва с Нелсън Веласкес и Фермин със своя изпълнен с основи сингъл, преди Маси да участва с Дайрон Бланко с жертва.

Ангелите не можаха да стигнат до Луго, докато Мики Мониак не излезе сам в шестия и Калхун не го отведе у дома.

Калхун завърши мача си с три попадения с първия си домакин за Ангелите, соло удар Джеймс МакАртър в деветата. МакАртър получи още два аута, за да завърши деветото си спасяване.

Роялс: Брейди Сингър (3-1, 2.36 ERA) печели могилата в Сиатъл за откриването на серията в понеделник .

Ангели: Хосе Сориано (1-4, 4.32 ERA) превзема могилата в Анахайм в понеделник за откриването на серия от три мача със Сейнт Луис.