Сейнт Луис Блус отбелязват 3 гола за 32 секунди, побеждават Ню Йорк Айлъндърс с 4-0
AP News | 2024-02-23 | 06:00:18

ST. ЛУИС (АП) — Павел Бухневич и Брандън Саад комбинираха три гола за 32-секунден интервал през втория период, изпращайки сините до победа с 4-0 над Ню Йорк Айлъндърс.

Бухневич също отбеляза гол по средата на третия, завършвайки четвъртия си хеттрик в кариерата. Робърт Томас имаше три асистенции, а Джордан Киру имаше две.

Джордан Бинингтън направи 38 спасявания, за да спечели победа номер 137 в кариерата, което го изравни с Къртис Джоузеф за трето място в списъка с победи на франчайзинг. Това беше третото изключване на Бинингтън за сезона и номер 15 в кариерата му.

Сините бяха отпаднали две поредни и общо три от четири.

Семьон Варламов направи 21 спасявания за островитяните, които паднаха до 1-2-2 в последните си пет мача.

Св. Луис грабна контрола с головия си изблик във втория. Това бяха най-бързите три гола в историята на франчайза, надминавайки предишното най-добро постижение от 36 секунди срещу Тампа Бей на 15 април 1993 г.

Саад вкара пауърплей гол в 4:38 за своя 16-и за сезона . След това Бухневич вкара следващите два при 4:45 и 5:10 за най-бързите два гола от играч на сините след Павол Демитра за 25 секунди на 11 ноември 2000 г.

Бухневич вкара 22-ия гол на празен гол -netter 9:21 в третия, след като Ню Йорк изтегли Варламов за допълнителен скейтър по време на двуминутен участък от 4-на-4 след случайни непълнолетни.

Бинингтън показа бърза ръкавица при шанс от упор за Матю Барзал в края на третата част. Барзал прекъсна своята серия от осем мача, продължила през целия сезон.

Всеки отбор унищожи чифт силови игри в първия. Кайл Палмиери почти даде преднина на островитяните, когато ударът му по време на предимството на втория човек се откъсна от гредата и заобиколи голлинията.

Бинингтън спаси след пробив на Андерс Лий минута след втория период.

Зак Болдук направи своя дебют в НХЛ за Сейнт Луис. Нападателят беше избран от сините под номер 17 в драфта за 2021 г.

Айлъндърс: Домакин на Тампа Бей в събота.

Блус: Пътуване до Детройт в събота.