Шай Гилгеус-Александър отбеляза 28 точки като топ поставения Тъндър Едж Пеликанс 94-92 в мач 1
AP News | 2024-04-22 | 06:24:34

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър отбеляза 28 точки, включително коша за зелена ръка в последната минута , а поставеният на върха Оклахома Сити Тъндър победи Ню Орлиънс Пеликанс с 94-92 в игра 1 от серията от плейофи от първия кръг на Западната конференция в неделя вечерта.

CJ McCollum от Ню Орлиънс пропусна извънбалансов 3 -показател в последните секунди и Тъндър успяха да спечелят първия си домакински плейофен мач от 2019 г.

Джейлън Уилямс вкара 19 точки, а Чет Холмгрен добави 15 точки, 11 борби и пет борби за Тъндър, който ще бъде домакин на мач 2 в сряда вечер.

Три Мърфи III вкара 21 точки, а Макколъм добави 20 за Пеликанс. Зион Уилямсън, водещият голмайстор на Ню Орлиънс в редовния сезон, седна с разтегнато ляво подколенно сухожилие.

Gilgeous-Alexander направи скок извън равновесие с 32,5 секунди до края, за да прекъсне равенство 90 всички и беше фаулиран в играта. С тълпата, скандираща "M-V-P!" Гилджъс-Александър изпълни наказателното хвърляне, за да изведе Оклахома Сити напред с 93-90.

Скочът на McCollum от среден клас направи 93-92.

Холмгрен беше фаулиран 14 секунди преди края. Той пропусна първото наказателно хвърляне и направи второто, за да изведе Тъндър напред с 94-92 и постави последния удар на Макколъм.

Енергията на феновете на Оклахома Сити — повечето носещи бели тениски на Тъндър — беше извън класациите и Холмгрен ги взриви, като откри резултата с 3 точки.

мачът беше равен на 17 в края на първата четвърт и равен на 43 на полувремето. Thunder задържаха Ню Орлиънс до 34% стрелба през първото полувреме, но пропуснаха много открити удари. Гилджъс-Александър вкара 11 точки преди почивката.

Ню Орлиънс водеше с 50-48 през третата четвърт, преди Тъндър да направи серия от 11-0 в продължение на три минути, което ги доведе до 59-50.

Ню Орлиънс се възстанови, за да вземе за кратко преднина, но Оклахома Сити затвори силно третата четвърт. Айзая Джо вкара тройка 6,6 секунди преди края на четвъртината, за да изведе Thunder със 74-68 и се насочи към четвъртата позиция.