Шайерман и Калкбренер водят под № 22 Крейтън зад скромния Де Пол с 84-58
AP News | 2024-01-10 | 06:16:34

ЧИКАГО (AP) — Бейлър Шайерман и Райън Калкбренер отбелязаха по 20 точки, а № 22 Крейтън победи Де Пол с 84-58 във вторник вечерта за трета поредна победа.

Trey Alexander добави 17 точки за Bluejays (12-4, 3-2 Big East), които изглежда се върнаха на пистата след труден период от три загуби в четири мача. Шайерман вкара 6 за 9 от 3 точки и хвана осем борби, а Калкбренер завърши с девет борда и четири блокирани удара.

DePaul (3-12, 0-4) загуби за пети път от шест игри. Да’Шон Нелсън и Джейдън Хенли отбелязаха по 12 точки за Сините демони.

Creighton нямаше реални проблеми при 19-ата си поредна победа над DePaul, най-дългата му серия срещу друго училище в историята на програмата. Bluejays разделиха Blue Demons, когато имаха топката, и ги затвориха в защитата, като същевременно бързо отвориха двуцифрена преднина.

Четвъртата от петте 3-ки на Шайерман даде на Крейтън предимство от 25-9 при оставащи 13:14, с което завърши серия от 10-2. Alley-oop jam на Kalkbrenner направи 47-30 на почивката.

Крейтън стреля с 53% през първото полувреме, в сравнение с 37,5% за ДеПол. Bluejays също надминаха Blue Demons с 22-13 и направиха 10 асистенции и едно проиграване в паузата.

Повече от същото беше през второто полувреме. Kalkbrenner блокира опита на Chico Carter Jr. при каране и след това се промъкна на корта за забивка с оставащи 14:58 – част от серия 13-0, която направи 65-36 с 12:34 до края.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Крейтън: Имаше какво да харесат за Bluejays, които показаха ефективно представяне на пътя. Те са по-талантливи от Сините демони и това си личеше.

ДеПол: Върхът на Големия изток започва стабилно този сезон и изглежда, че има значителна разлика между тези школи и Сините демони. Треньорът Тони Стъбълфийлд има рекорд 28-51 в DePaul и друго трудно завършване може да накара спортния директор DeWayne Peevy да направи промяна в програмата.

Creighton: Hosts St. Джон в събота.

DePaul: Във Виланова в петък вечер.