Шестият в класирането Аризона преодоля USC 70-49 в четвъртфиналите на турнира Pac-12
AP News | 2024-03-14 | 23:26:48

ЛАС ВЕГАС (AP) — KJ Lewis поведе балансирана точкова атака с 15 точки, а шестият в ранглистата Аризона си отмъсти за загуба от USC до края редовния сезон, като надминаха Trojans 70-49 в четвъртък на четвъртфиналите на турнира Pac-12.

Предпоставените Wildcats (25-7) играят с победителя от мача Oregon-UCLA в петък вечер. Аризона е на две победи от това да стане първият трикратен шампион на Pac-12, откакто Wildcats спечелиха четири поредни победи през 1988-90 г. и 2002 г. Нямаше конферентни турнири между 1991-2001 г.

Деветият поставен USC завърши сезонът му е 15-18. Поредицата от четири победи на Троянците също беше спряна.

Джейдън Брадли вкара 12 точки за Аризона. Pac-12 играч на годината Калеб Лав, който отбеляза две точки в предишната среща с USC, завърши с 11, Оумар Бало записа своя 17-и дабъл-дабъл този сезон с 10 точки и 13 борби, а Пеле Ларсън имаше 10 точки.

Коби Джонсън поведе USC с 14 точки, Исая Колиър вкара 13, а троянците стреляха само с 35,7%.

Аризона доминираше в почти всички отношения, побеждавайки USC на борби (44-30), втори шанс точки (19-4), точки за пейка (32-3) и точки за преход (16-2).

Дивите котки останаха перфектни под ръководството на треньора Томи Лойд в турнира Pac-12 със 7-0. Те също са с 10-1 под негово наблюдение в Лас Вегас, като единствената неуспех е двойна загуба с 96-95 след продължения от тогавашния номер. 14 Florida Atlantic през декември.

USC победи Аризона със 78-65, за да затвори редовния сезон, но Лойд запази рекорда си за Аризона непокътнат, като никога не е губил последователни мачове.

Аризона откри резултата в мача в края на първото полувреме, като направи серия 12-2, за да поведе с 28-16. Троянците не успяха да вкарат над крайните 5:49.

USC най-накрая прекъсна сушата 11 секунди след второто полувреме, но това не забави Аризона, която водеше с цели 24 точки.