Шейн Пинто има гол и 3 асистенции при победата на Сенаторите с 6-2 над Сейбърс
AP News | 2024-03-28 | 03:56:19

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Шейн Пинто има гол и три асистенции, а Сенаторите на Отава се радват на пет- скок в първия период за победа с 6-2 над Бъфало Сейбърс в сряда вечерта.

Артем Зуб откри резултата 2:37 в мач, който Сенаторите водеха с 4-0 до 8:49 от първия период, а Пинто затвори резултата с гол на празна врата. Брейди Ткачук, Борис Качук, Якоб Чичрун и Дрейк Батерсън записаха по гол и асистенция.

Йоонас Корписало направи 34 спасявания, за да подобри резултата си до 5-1 в последните си шест старта.

JJ Петерка и Конър Клифтън вкараха за Бъфало в мач между два отбора от Атлантическата дивизия почти математически извън съперничеството за плейофите.

Ukko-Pekka Luukkonen беше дръпнат, след като допусна четири гола при девет удара. Девън Леви почисти, като допусна един гол при 32 удара.

Равното начало на Сейбърс беше показателно за отбор, който все още се опитва да свикне да играе у дома, след като прекара голяма част от изминалата седмица на западен път който завърши с победа с 4-1 срещу Калгари в неделя. Бъфало загуби три от пет по време на пътуването, за да изхвърли осем точки от плейофната надпревара в Източната конференция.

Зуб откри резултата, като вкара разхлабена шайба, която дриблира зад Луукконен, след като спря удара на Катчук, който бе отразен отпред от Марк Кастелиц. Катчук отбеляза 2:19 по-късно, като отрази удар на Паркър Кели от десния кръг.

Luukkonen беше изтеглен, след като Chychrun направи 4-0, като взриви удар от левия кръг. Ткачук ограничи скока в последната минута, за да отбележи 17-ия път, в който Сенаторите отбелязаха поне пет гола в един период — и за първи път след втори период с пет гола при победа с 6-4 срещу Монреал на 23 април 2022 г.

Рекордът на отбора е шест, което дойде в първия период от победа със 7-1 над Атланта на 21 март 2000 г.

За Петерка голът беше неговият 25-и за сезона, за да го премести в лидерството на отбора - един пред Джеф Скинър. Алекс Туч направи асистенция, за да удължи точковата си серия до шест мача, в които има гол и седем асистенции.

Новакът в центъра на Сейбърс Джак Куин се завърна, след като пропусна 23 мача поради контузия в долната част на тялото.

Сенатори: Приемете Чикаго Блекхоукс в четвъртък вечер.

Сейбърс: Възобновете домакинство от пет мача срещу Ню Джърси Девълс в петък вечер.