Шмалц отбелязва по-малко от минута до края на продълженията, издига Койотс над Бруинс с 4-3
AP News | 2024-01-10 | 07:17:19

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Ник Шмалц вкарва гол по-малко от минута до края на продълженията, издигайки Аризона Койотс над Бостън Бруинс с 4-3 във вторник вечерта.

Голът на Шмалц беше неговият 13-и за сезона и скъса тежък удар за Койотс, които бяха издухани в три поредни мача. Той прехвърли играч покрай Джеръми Суейман от Бостън, който влезе в играта по средата на продълженията, след като Линус Улмарк напусна с контузия.

Койотите поведоха с 3-2 в началото на третия период, когато Матиас Макели вкара след ретур . Лоусън Краус започна играта след откъсване и ударът му с китката се отби в Улман, давайки лесна възможност на Макели да отбележи седмия си гол за сезона.

Джейк ДеБруск отговори с втори гол на Бостън за вечерта, което го направи 3-всички при оставащи 14:56, което се запази до края на регламента.

Бруинс загубиха три от последните си четири.

Играчът на Бостън Дейвид Пастрнак започна да отбелязва голове след по-малко от пет минути след началото на мача, като нанесе добре позициониран удар в горния десен ъгъл на мрежата, точно над рамото на Конър Инграм от Аризона. Това беше неговият 25-и гол за сезона.

Клейтън Келър изравни резултата за Аризона със собствения си гол в средата на втория период. Първоначалният удар на Келър се отби от вратаря на Бостън Улмарк, но нападателят успя да отскочи и отбеляза.

Бостън отговори по-малко от минута по-късно, за да поведе с 2-1, когато Йеспер Боквист вкара първия си гол за сезона и първо за Бруинс, удряйки висока китка покрай Инграм. 25-годишният футболист прекара първите си четири сезона с Ню Джърси Девилс.

Връзките напред-назад продължиха в края на втория период, когато Дилън Гюнтер от Аризона победи Улмарк с ниска ръка. Логан Кули получи асистенцията.

20-годишният Гюнтер отбеляза гол във всеки от първите си два мача, откакто беше повикан от Тусон.

Бруинс: Домакин на Калгари в четвъртък.

Койоти: във Вегас в четвъртък.