Шоу отбелязва два гола и жените от САЩ побеждават Аржентина с 4-0 в Gold Cup
AP News | 2024-02-24 | 07:40:33

КАРСЪН, Калифорния (AP) — Джейдин Шоу вкарва два гола и Съединените щати водят с 3-0 през първите 20 минути преди това ще победи Аржентина с 4-0 в петък вечер в Златната купа на КОНКАКАФ за жени.

19-годишният Шоу отбеляза в 10-ата и 18-ата минута, докато ветеранът Алекс Морган добави трети гол с глава в 19-ата. Линдзи Хоран реализира наказателен удар в 77-ата.

Шоу стана най-младата играчка, отбелязала три гола в първите си шест участия в националния отбор. Тя беше и петият най-млад играч, отбелязал в състезателен мач за отбора.

Морган започна, след като се присъедини към отбора по-рано тази седмица като заместник поради контузия на Миа Фишел, която скъса сухожилие на дясното си коляно на тренировка.

Морган, който обикновено носи номер 13, носи номер 7 на Фишел по време на турнира поради правилата на КОНКАКАФ.

Морган влезе като резерва в първия мач на отбора на САЩ от турнира, победа с 5-0 над Доминиканската република във вторник вечер. Тя реализира наказателен удар в добавеното време, за да завърши резултата.

Оливия Мултри, на 18, отбеляза два пъти във вторник. В комбинация с Шоу това беше първият път, когато двама различни тийнейджъри отбелязаха няколко голове в последователни мачове за САЩ.

Мариана Ларокет, която направи опит за Аржентина от дистанция, който удари гредата по-рано в мача, за малко да вкара отново гол, но Аржентина бе отсъдена в засада.

Съединените щати получиха дузпа в 75-ата минута заради игра с ръка на Мириам Майорга. Майорга също беше изгонен с втори жълт картон, което сваля Аржентина до 10 играчи до края на мача.

Аржентина откри турнира с нулево равенство срещу Мексико в група А във вторник. Съединените щати ще играят с Мексико в понеделник в последния мач от груповата фаза.

Мексико победи Доминиканската република с 8-0 по-рано в петък.

Има три групи от по четири отбора, които играят в първата Златна купа за жени. Мачовете се играят и в Сан Диего и Хюстън.