Шрьодер и Фини-Смит вкараха по 20 точки при победата на Нетс със 112-107 над 76ers с кратки играчи
AP News | 2024-03-06 | 05:16:19

НЮ ЙОРК (AP) — Денис Шродер и Дориан Фини-Смит отбелязаха по 20 точки, а Бруклин Нетс победиха Филаделфия 76ърс 112-107 във вторник вечер.

Лони Уокър IV добави 19 точки, а Ник Клакстън имаше 17 точки и 10 борби за Нетс, които се върнаха бързо след слабо представяне в понеделник при 106-102 домакинска загуба от Мемфис. Те се възползваха от недостатъчен отбор на Филаделфия, който пропусна и двете си Мача на звездите, като гардът Тайрийс Макси беше одраскан рано във вторник поради мозъчно сътресение.

Микал Бриджис вкара 15 точки, а Фини-Смит имаше 12 през четвъртата четвърт за Нетс, които спечелиха необходимата домакинска победа, преди да изиграят следващите си шест – и 10 от следващите си 11 – на гости, с Barclays Center, домакин на игри от колежански баскетболни турнири.

Kelly Oubre Jr. отбеляза рекордните за сезона 30 точки за 76ers, които спечелиха две поредни победи. Тобиас Харис добави 18.

Макси удари главата си в коляното на играч, след като се подхлъзна през третата четвърт в неделя в Далас и завърши мача, но след това проявяваше симптоми и беше прегледан във вторник. Екипът каза, че той е бил диагностициран с леко сътресение.

Така че титулярният заден корт беше Кам Пейн, който вкара 15 точки, и Кайл Лоури, който имаше 14, докато стартира за трети път, след като подписа с отбора от родния си град последно месец

Филаделфия водеше с 92-84 след тройка на Оубре при оставащи 8:45, но Нетс отбелязаха следващите 11 точки, като забивката и наказателното хвърляне на Клакстън направиха 95-92. Оубре завърши серията с кош, но Денис Смит-младши направи кражба и завъртане на 360 градуса за забивка, след което Фини-Смит и Шрьодер комбинираха за следващите 11 точки на Бруклин, за да задържат Нетс на върха.

Мрежите бяха без бившия играч на звездите на 76ers Бен Симънс и Кам Томас, които отбелязаха 40 точки при победата на Бруклин със 136-121 във Филаделфия миналия месец. Те изиграха второто полувреме, без да стартират нападател Кам Джонсън заради изкълчен десен глезен. Той беше наранен, когато беше фаулиран от Лоури, докато вкарваше 3 точки през първата четвърт.

76ers отправиха седем от първите си осем удара и 12 от 19 през първата четвърт, изграждайки преднина от 30-23, която увеличиха до 14 в началото на втората. Но разпаленият Шрьодер отбеляза осем поредни точки в Бруклин, след като се възползва от фаул на Лоури и размени думи с колегата си, което доведе до технически фалове и за двамата.

Последният кош от неговия удар даде на Нетс преднина от една точка и 76ers водеха с 57-56 на полувремето, след като Пейн направи две наказателни хвърляния с оставащи 1,1 секунди.

76ers: Домакин на Мемфис в сряда.

Нетс: Посещение на Детройт в четвъртък.