Щатът на Северна Каролина победи номер 4 в Северна Каролина, за да спечели ACC турнира и да спечели автоматична оферта за NCAA
AP News | 2024-03-17 | 05:16:19

ВАШИНГТОН (AP) — DJ Horne отбеляза 29 точки, нападателят DJ Burns Jr. имаше 20, включително първата тройка от колежанската му кариера и щатът Северна Каролина се завръща в турнира на NCAA, след като победи четвъртия в класирането Северна Каролина с 84-76 в мача за титлата на турнира на конференцията на Атлантическото крайбрежие в събота вечер.

Водени от двамата диджеи, поставеният под 10-о място N.C. State завърши невероятна поредица, отстранявайки Tar Heels, които изглеждаха като претендент за национално първенство през по-голямата част от сезона. Хорн изигра главната роля, докато игра 32 минути след фалове, влизайки в удар с единодушно избрания от UNC ACC играч на годината RJ Дейвис, който беше впечатляващ с 30 точки.

Докато насърчаваше аплодисментите от публиката, феновете в червено скандираше „DJ Horne! DJ Horne!“ когато направи фаул при 1:11 преди края.

„В момента дори не мога да го изразя с думи“, каза Хорн. „Само преди седмица изглеждаше, че сезонът ни е на път да приключи и ето ни сега, човече, на върха на света.“

Но той не е свършил да играе баскетбол този сезон.

След като треньорът Кевин Кийтс многократно каза, че неговият отбор е един от многото, които трябва да спечелят турнира, за да участват в NCAA, неговият Wolfpack (22-14) спечели Турнир ACC за първи път от 1987 г. под ръководството на Джим Валвано, когато се игра извън Вашингтон в Ландовър, Мериленд.

Това дойде по подобен начин: срещу топ поставените и шампиони от редовния сезон Tar Heels, които бяха победили Wolfpack два пъти този сезон, точно както тази година.

Вълчата глутница грабна автоматична оферта, спуквайки нечий балон и давайки на ACC поне четвърти отбор в турнира на NCAA заедно с локовете UNC, Дюк и Клемсън. Вирджиния, Питсбърг и Уейк Форест са сред отборите, които ще се потят в Селекцията в неделя.

Това няма да важи за UNC (27-7), който вероятно е подкрепил топ поставен за March Madness като достигна до финала с победа над щата Флорида, след което получи главна роля от Дейвис, за да победи Пит на полуфиналите. Дейвис, Армандо Бакот и техните съотборници спечелиха титлата от редовния сезон на ACC, но останаха хладни в събота, като пропуснаха 12 последователни удара.

Вълчият глутник, който се класира с скид от четири мача, стана първият отбор, спечелил пет мача в ACC турнира. Те бяха единственият отбор, откакто се превърна в петдневно събитие, който дори стигна до финала, след като игра във вторник, побеждавайки Луисвил, Сиракюз, Дюк и Вирджиния и след това UNC като двуцифрен аутсайдер.

„Като Казах от скока, човече, защо не ние? Хорн каза.

Умората от изиграването на пети мач за толкова дни, включително продълженията на полуфиналите, беше забележима на моменти. Но щатът на Северна Каролина се пребори с много мускули от Бърнс, петокурсник с височина 6 фута 9 и 260 паунда.

В допълнение към това, че отстъпи на Бакот за няколко коша и изравни кариерата му висок със седем асистенции, неговите 3 с изтичащ часовник за удар през първото полувреме беше първият му отвъд дъгата в неговия 160-и мач в колежа. Той се върна на корта и сега той и съотборниците му ще танцуват в турнира на NCAA.

ГОЛЯМА КАРТИНА

N.C. Щат: Приказките за това, че Кийтс е загубил работата си, вероятно ще отшумят и сега Wolfpack ще се опитат да спечелят победата в турнира на NCAA, която не можаха миналата година, когато като номер 11 загубиха от Крейтън.

UNC: Въпреки поражението, Tar Heels все още са един от най-добрите отбори в страната и няма да бъдат лесни за нито един противник. Това беше първата им загуба от 13 февруари и както каза треньорът на Пит Джеф Капел, „Те са безмилостни, стари са (и) са добри.“

UNC и N.C. State ще играят в турнира на NCAA, който започва следващата седмица.