Сиърс използва силно второ полувреме, за да вкара 23 точки, докато номер 24 Алабама се издига над Джорджия с 85-76
AP News | 2024-02-01 | 03:48:48

АТИНА, Джорджия (AP) — Марк Сиърс вкара 19 от своите 23 точки през второто полувреме, включително гол -аванс с тройка с оставащи 4:09 и № 24 Алабама се възстанови от бавния старт, за да победи Джорджия с 85-76 в сряда вечер.

Алабама (15-6, 7-1 Югоизточна конференция) преодоля лошото стрелба за тройки и наказателни удари, за да запази първото си място в SEC.

Грузия (14-7, 4-4) водеше с 16 точки през първото полувреме и 41-27 на полувремето, но не можа да спре завръщането на Crimson Tide през второто полувреме, водени от Сиърс, Райлън Грифен и Грант Нелсън.

Тройката на Грифън доведе до първото равенство в мача при общо 64. Сиърс 3 даде преднина на Алабама завинаги при 69-66. Сиърс направи две наказателни удара, за да увеличи преднината до пет точки.

Нелсън, който вкара 20 точки, вкара две тройки в последните 2 минути, за да помогне на Crimson Tide да защити преднината.

RJ Melendez и Noah Thomasson вкараха по 15 точки за Bulldogs.

Алабама, която води SEC със средно 89,7 точки на мач, започна бавно и бе задържана до 27 точки през първото полувреме.

Сиърс, втори в лигата със своите средно 20 точки на мач, беше задържан до четири точки през първото полувреме, като пропусна четири от шест удара от полето.

Докато Алабама пропусна осем от първите си девет удара от полето, Джорджия използва серия от 13-0, за да поведе със 17-2. Мелендес и Блу Кейн направиха една след друга тройки, за да увенчаят серията. Голямата преднина на Джорджия беше 16 точки при 37-21.

Crimson Tide възстанови своята стрелба, като направи четири поредни удара от полето в една отсечка, но все още изоставаше с 41-27 на полувремето.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Алабама: Crimson Tide се бореше да преодолее слабото си стрелба за 3 точки. Алабама отправи само 2 от 11 далечни удара през първото полувреме и 8 от 23 за мача. Силна стрелба през второто полувреме на Сиърс, Нелсън и Грифен помогна на Crimson Tide да се върне към нормата си за високи резултати. Грифен вкара 12 точки.

Джорджия: Силната стрелба за 3 точки не беше достатъчна, за да преодолее най-високите за сезона 19 обърквания, включително 11 през първото полувреме. Предишният рекорд на Булдогс беше 18 пропуснати топки при домакинската им победа с 68-66 над Луизиана Стейт на 24 януари. G Джъстин Хил, който пропусна тренировка, след като получи изкълчен десен глезен в продълженията при загубата със 102-98 във Флорида в събота, отбеляза гол пет точки за 22 минути.

Алабама: Домакин е Щат Мисисипи в събота. Crimson Tide спечели с 82-74 в щата Мисисипи на 13 януари.

Джорджия: След като играха с отбора на първото място на SEC, Южна Каролина, заемаща второ място, гостува на Атина в събота. Булдогите спечелиха със 74-69 в Южна Каролина на 16 януари.