Сидни Кросби вкарва два гола, Пингвините победиха Блекхоукс с 4-1, за да направят пропуск от 3 мача
AP News | 2024-02-16 | 06:24:19

ЧИКАГО (AP) — Сидни Кросби отбеляза два гола, Райли Смит и Брайън Ръст добавиха голове, а Питсбърг Пингвинс победиха Чикаго Блекхоукс 4-1 в четвъртък вечер, за да прекъсне поредица от три загуби.

Пингвините бяха загубили последователно от Минесота, Уинипег и Флорида, но контролираха третия си гостуващ мач в четири старта от самото начало. С победата Питсбърг изпревари Вашингтон и излезе на шесто място в Дивизията Метрополитън. Блекхоукс, последният в НХЛ, загубиха осмия си пореден мач (0-7-1).

Звездата на Блекхоукс, новобранецът Конър Бедард, получи асистенция при завръщането си след 14 мача отсъствие поради счупена челюст. След муден първи период, той постави Филип Курашев със страхотен пас през трафика по средата на втория. Курашев го изхвърли покрай разпръснатия вратар Алекс Неделкович. Това предизвика най-големия рев за вечерта от публиката на United Center от 19 423 за тазгодишния най-добър избор на проект.

Бедард загуби началния двубой от Кросби, след което загуби контакт с ветеранския център, който отрази пърхащия пас на Маркус Петерсон през лявото рамо на вратаря на Блекхоукс Арвид Содерблом след 15 секунди.

Смит направи 2-1 в 12:40 на първия, побеждавайки Содерблом с удар на китката от страната на ръкавицата, след като надви Бедард.

Кросби беше оставен сам на голлинията отдясно на мрежата за втория си гол 5:51 в третия период. Защитниците на Чикаго Сет Джоунс и Алекс Власич така и не се доближиха до него. Това е 12-ият път, в който Кросби вкарва поне 30 гола за един сезон.

Ръст вкара от 190 фута в празна врата за 50 секунди до края.

Неделкович направи 27 спасявания. Содерблом имаше 23.

Асистенцията на Бедард го изпревари с точка пред Брок Фейбър от Минесота в надпреварата за новобранци, 34-33.

Питсбърг постави нападателя Джейк Гюнцел в резерва за контузени поради контузия в горната част на тялото в четвъртък, припомняйки си трима играчи, които да запълнят неговия и други празнини в списъка. Вини Хиностроза, Валтери Пуустинен и Джонатан Груден бяха повикани. Гюнцел, който беше равен по точки с Кросби преди мача, се очаква да пропусне четири седмици, след като изтече крайният срок за търговия на 8 март.

В допълнение към Бедард, Блекхоукс изведоха контузен защитника Джаред Тинорди резерв.

Пингвините: Домакин на Лос Анджелис в неделя.

Блекхоукс: домакин на Отава в събота.