Силата на Great Osobor с 20 точки №16 Юта Стейт над Фресно Стейт 83-62
AP News | 2024-01-20 | 01:24:19

ЛОГАН, Юта (AP) — Great Osobor събра 20 точки и 12 борби, за да поведе номер. 16 Юта Стейт до победа с 83-62 над Фресно Стейт в събота.

Иън Мартинес вкара 14 точки, за да помогне на Агис (17-2, 5-1 Маунтин Уест) да се върнат от 99-86 загуба в Ню Мексико във вторник. Джош Удудже добави 12 точки, а Дариус Браун II отбеляза 11. Юта Стейт стреля 55% от игра и надскочи Фресно Стейт с 40-25.

Исая Поуп поведе Булдогс с 16 точки. Донаван Яп младши отбеляза 12 точки, а Едуардо Андре добави 11. Айзая Хил записа най-високите 10 асистенции в мача. Фресно Стейт (8-10, 1-4) загуби за шести път в осем мача, след като отстъпи 18 точки при 13 проиграни.

Особор направи 7-от-7 от полето и отбеляза 18 точки през първото полувреме.

Три от неговите кошове помогнаха за подхранването на серия от 18-6, която даде на Юта Стейт двуцифрен аванс в края на първото полувреме. Фресно Стейт изравни мача с четири поредни коша, подчертани от изравняващия пас на Яп. Мартинес отговори с игра от четири точки, за да запали серия. Osobor поддържаше нещата с трите си коша, кулминирайки в игра за 3 точки, която изведе Aggies с 32-20.

Изоставайки с 13 на полувремето, Фресно Стейт отвори второто полувреме със серия от 10-1, подхранвана от последователни кошове на Поуп. Яп завърши серията с ъглов три, който намали преднината на Юта Стейт до 41-37. Aggies отвориха вратата за рали, като пропуснаха седем от девет изстрела и допуснаха четири пропуска в рамките на шест минути.

Булдогс не можаха да се доближат. Айзък Джонсън удари чифт наказателни удари, а Мартинес го последва с полагане, за да увеличи преднината на Юта Стейт до 49-39. Оттам нататък Aggies поддържаха двуцифрено предимство през последните 10 минути. Браун вкара три коша по време на серия от 10-0, за да поведе Юта Стейт със 73-51 при 3:52 преди края.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Fresno State загуби от опонент от Топ 25 на AP за трети път този сезон. Булдогс загубиха и трите мача с двуцифрена разлика.

Юта Стейт преодоля някои небрежности в началото на второто полувреме в нападение, за да остане непобеден у дома този сезон. Aggies се подобриха до 15-1, когато отбелязаха поне 70 точки този сезон.

Фресно Стейт: домакин на Бойзи Стейт във вторник вечер.

Юта Щат: Посещение на Бойс Стейт в събота.