Силата на съдията подхранва Yankees при победа с 4-0 над Twins, докато slugger удря хоумър на 3-та колода и 3 двойки
AP News | 2024-05-16 | 04:32:20

МИНЕАПОЛИС (AP) — Aaron Judge последва 467-футов хоумрън с три тежки удара двойки, влизайки в два ръна за Ню Йорк Янкис при победа с 4-0 над Минесота Туинс в сряда вечерта.

Маркъс Строман (3-2) хвърли шест нулеви ининга за първата си победа от четири старта, допускайки само двойна, единична и три разходки, докато янките поддържаха своята десетилетна доминация над близнаците.

Антъни Волпе имаше жертвена муха, а Джанкарло Стантън добави RBI сингъл за янките (29-15), които събраха осем от своите 13 попадения от Джъдж, Алекс Вердуго и Стантън на третото, четвъртото и петото място.

Янките надиграха Близнаците с 9-1 и ги победиха с 26-11 при победата в първите две мачове от серията, подобрявайки се до 118-44 срещу тях от 2002 г. насам. Това е най-добрият рекорд на който и да е клуб от висшата лига срещу всеки вътрешнолигавен противник за този период от 23 сезона.

Янките, които спечелиха 10 от последните си 13 мача, се подобриха до 30-15 на Target Field. Това е най-високият процент победи от който и да е отбор, който е изиграл минимум 15 мача през 15-те сезона на стадиона.

Титулярът на близнаците Пабло Лопес (4-3) предаде рекордните за сезона 10 попадения за 6 1/3 ининга . Той се отказа от три ръна.

Този подреден състав на Yankees създаде много солиден контакт през цялата вечер, нито един по-звучен или вреден от петкратния играч на звездите и MVP съдия на Американската лига за 2022 г. Според Statcast данни на MLB, Judge е ударил летящи топки на стойност 1588 фута в първите си четири удара.

Homer, неговият 11-и за сезона, достигна третата палуба над лявото поле набързо и беше измерена при 113 мили в час. Съдията завърши 4 за 4 с разходка.

Уили Кастро, който игра централно поле през по-голямата част от отсъствието на Байрън Бъкстън от 12 мача с възпаление на дясното му коляно, имаше тежка нощ за Близнаците (24 -18). Той хвана средно дълбоката летяща топка на Volpe за секунда от секундата, но - вярвайки, че инингът е приключил - започна да тича към вътрешното поле, преди да осъзнае грешката си и прибързано да хвърли топката вътре.

Глейбер Торес вероятно щеше да вкара така или иначе, но гафът очевидно разочарова Кастро. Той хвана и третия аут и бързо се завъртя, за да хвърли топката високо в седалките зад десния център.

Кастро, който е играл повече къси стопове и втора база през своята многопозиционна кариера от всички други места , по-късно пое по неудобен маршрут на линията на Джъдж в седмия, който прелетя над главата му и изглеждаше уловим с по-бързо отстъпление.

Бъкстън започна възстановителна задача от два мача с Triple-A St. Paul в сряда вечерта, 0 за 3 с две удари.

Янкис RHP Кларк Шмид (4-1, 2.95 ERA) поема могилата в четвъртък следобед. RHP Джо Райън (2-2, 3.21) влиза за Близнаците.