Силният гол на Кросби в 3-ти период изпраща Пингвините до победа с 6-5 над Бруинс
AP News | 2024-01-05 | 05:16:48

БОСТЪН (AP) — Сидни Кросби вкара в силовата игра, за да направи равенство в третия период и добави две асистенции, вдигайки Питсбърг Пингвините до победа с 6-5 над Бостън Бруинс в четвъртък вечерта.

Голът на Кросби наруши безизходната ситуация с 5-всички победи и спря серия от четири победи на първия Бруинс, който се събра от три по-малко да го вържа. Пингвините също отбелязаха голове от Дрю О’Конър, Райън Грейвс, Джейк Гюнцел, Ларс Елър и Джеф Картър. Алекс Неделкович направи 24 спасявания.

Брад Марчанд отбеляза два гола за Бруинс, а Дейвид Пастрнак записа гол и две асистенции. Morgan Geekie добави гол и асистенция, а Jeremy Swayman спря 29 изстрела.

Мачът започна с разцвет напред-назад, като отборите комбинираха пет гола през първите осем минути. Бостън откри резултата 41 секунди след като Маршан спечели битката 1-на-1 пред Неделкович, след като Пастрнак отправи удар с ръка.

Пингвините отбелязаха следващите два гола от О’Конър и Грейвс, преди Пастрнак да събере втората си точка за периода при 23-ия си гол за сезона.

Гюнцел завърши дивото начало, като върна Питсбърг напред. Нападателят реализира дълъг пас от Крис Летанг, като Кросби бе признат за втората си асистенция за първия период.

След осем минути без гол, Пингвините грабнаха два гола преднина при 15:58, когато Елър отбеляза един гол покрай Swayman от труден ъгъл.

Въпреки че допусна четири гола при 16 изстрела през първия, Суейман се върна в мрежата в началото на втория период. Той допусна още един гол от упор на Картър, който увеличи преднината на Питсбърг до три в 6:38.

Бостън си върна един, след като 30-ата асистенция на Пастрнак за сезона го накара да подаде пас към Джийки, който изчака да се отвори лентата, преди да победи Неделкович.

От високото място Джейк ДеБруск добави към лудостта на головете и намали изоставането на Бостън до един гол навлизайки в последния период. Вторият гол на Марчанд беше първият гол на Бостън с къси ръце този сезон, тъй като той стреля покрай блокиращия, за да изравни играта на 5 в началото на третия.

Преди мача НХЛ обяви, че Кросби и Пастрнак ще представляват своите отбори от Източната конференция на Мача на звездите следващия месец в Торонто. Това е 10-то отличие в брилянтната кариера на Кросби, докато Пастрнак спечели четвъртата си селекция.

Пингвините: приемете Бъфало Сейбърс в събота вечер.

Бруинс: домакин на Tampa Bay Lightning в събота вечер.