Силовият гол на Трочек издига Рейнджърс до победа с 4-3 над Хърикейнс в 2OT за аванс от 2-0 в серията
AP News | 2024-05-08 | 05:48:20

НЮ ЙОРК (AP) — Винсент Трочек вкара мощен гол след отскок в 7:24 часа второто продължение, което донесе победа на Ню Йорк Рейнджърс с 4-3 над Каролина Хърикейнс във вторник вечерта и преднина с 2-0 в плейофната им серия от втория кръг.

Алексис Лафрениер вкара два пъти, Крис Крейдър също имаше пауърплей гол, а Артеми Панарин добави две асистенции за Рейнджърс. Игор Шестеркин спря рекордните за сезона 54 удара.

Рейнджърс спечелиха шестата си поредна победа след сезона и осма поредна победа от редовния сезон. Ню Йорк постигна първата си победа в продълженията в плейофите след мач 7 от първия кръг през 2022 г. срещу Питсбърг.

Джейк Гюнцел вкара два пъти, Дмитрий Орлов също отбеляза и Себастиан Ахо направи три асистенции за Ураганите. Фредерик Андерсен завърши с 35 спасявания.

Ураганите загубиха три от последните си четири — включително две в двойно продължение, след като спечелиха първите три мача от първия кръг. Ураганите загубиха четири поредни плейофни мача с продължения, включително два срещу Флорида на финалите на конференцията преди година.

Серията се премества в Роли, Северна Каролина, за следващите два мача, като мач 3 е в четвъртък вечер.

Шестъркин направи спасяване с удар на Мартин Нечас 1 1/2 минути след второто продължение и спасяване с удар на Джордан Стаал близо 30 секунди по-късно. В другия край Андерсен направи звездно спасяване при удар на Панарин.

Ураганите, които завършиха 0 за 5 в силовата игра, получиха предимство, когато Панарин беше повикан за кроше при 3:28. Успяха само един удар.

След това Рейнджърс изиграха седмата си силова игра за вечерта и Трочек вкара в предна позиция, за да удължи поредицата си от голове до пет мача.

Шестеркин направи добри спасявания при опити на Ахо и Джейкъб Славин по време на пауър игра на Ураганите близо до средата на първото продължение.

Мика Зибанеджад влезе сам срещу Андерсен, но опитът му беше потушен от вратаря 8:15 преди края. Лафрениер беше отказан при опит от упор при оставащи около 2 минути, а Зибанеджад беше спрян от Андерсен при удар 2 на 1 в последната минута на първото продължение.

Крейдър изравни резултата 3-3 в 6:07 на третия период с третия мощен гол на Рейнджърс от поредицата срещу отбор на Урагани, който имаше най-доброто изпълнение на дузпи в лигата през сезона.

Трочек получи пас от Панарин отпред, а Андерсен спаси с крак при опита му. Крейдер обаче изби хлабавата шайба от лявата страна, докато вратарят беше паднал за своя първи от серията и трети от следсезона. Това беше и 43-ият гол в кариерата на Крейдър след сезона – най-много в историята на франчайза – и 70-та точка – трета най-голяма след Браян Лийч (89) и Марк Месие (80).

Рейнджърс получиха нова мощна игра, когато Джордан Мартинук беше изгонен за спъване в 9:54. Те успяха да ударят два удара към вратата по време на предимството, но Ураганите имаха отлична възможност за гол без ръка, когато Шестеркин отхвърли опит на Брейди Скей. остана, а след това отказа опита си за отскок.

Рейнджърс изиграха шестата си пауър игра за вечерта, когато Скджей беше повикан за спъване при оставащ 1:38. Въпреки това, Ураганите имаха най-добри шансове, тъй като Шестеркин направи добро спасяване на Сет Джарвис при удар с малко играчи и странни играчи. След това вратарят – който имаше 17 спасявания през третия период – отказа удар на Ахо и опит за рикошет на Джалън Чатфийлд.

Изоставайки с 2-1 след 20 минути, Рейнджърс изравни в 7:32 от втория, когато Лафрениер пренасочи пас отпред от Адам Фокс за втория си мач. Докато Ураганите играха силна игра, Шестъркин отбеляза точков удар от Брент Бърнс в 9:04, за да запази равенството.

Гюнцел даде втората преднина на Ураганите за вечерта с едно попадение в слота след подаване на Ахо от левия ъгъл при 1:42 до края на средата. Това беше второ за Гюнцел за вечерта и даде на Ахо пет асистенции в два мача от серията.

Лафрениер получи пас от К’Андре Милър и стреля в горния ляв ъгъл от левия кръг, за да даде преднина на Рейнджърс с 1-0 с 9:07 преди края на първия период.

Ураганите изравниха с 4:53 оставащи в първия, когато Гюнцел даде еднократна победа на Ахо през трафика за неговия втори от плейофите.

Отборите се пързаляха четири на четири след Рейнджърс Баркли Гудроу и Стефан Ноесен от Ураганите бяха свиркани за дузпи в последната минута на началния период. Ураганите се възползваха от открития лед, когато Орлов отклони точковия удар на Брейди Скджей покрай Шестеркин с 5,4 секунди преди края, за да поведат.