Сиракюз смая номер 7 в Северна Каролина с 86-79 зад Джуда Минц и Джей Джей Старлинг в силното второ полувреме
AP News | 2024-02-14 | 04:41:18

СИРАКУЗ, Ню Йорк (AP) — Джуда Минц вкара 25 точки, включително 16 през второто полувреме, а Джей Джей Старлинг имаше 13 от неговите 23 точки през второто полувреме, когато Сиракюз изненада номер 7 Северна Каролина с 86-79 във вторник вечерта.

Северна Каролина (19-6, 11-3 Конференция на Атлантическото крайбрежие) пропусна първите си 10 удара от второто полувреме и изостана с 52-43, но се съвзе и поведе с 65-64 след подаване на RJ Davis със 7:16 преди края. Но оранжевите (16-9, 7-7), които претърпяха загуба със 103-67 в Чапъл Хил миналия месец, не можеха да бъдат отречени.

Старлинг направи отчаян банков удар от 3 точки, за да си върне оранжевите водят при 67-65 с по-малко от седем минути преди края. Минц удари подреждане, скок и два удара от фаул, за да даде на оранжевите разлика от 73-67, а Старлинг удари още 3, за да даде преднина на Сиракуза 76-69 след скок на Харисън Инграм с по-малко от три преди края.

Сиракуза отбеляза фаул удари в продължението за победната разлика.

Малик Браун имаше 14 точки и шест борби за Сиракюз, а Крис Бел се включи с 13.

Дейвис поведе Северна Каролина с 19 точки. Кормак Райън имаше 18, а Армандо Бакот и Харисън Инграм имаха по 14.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Северна Каролина: Това беше втората загуба на Tar Heels в три мача. Северна Каролина ще трябва да изчисти защитата си.

Сиракуза: Това беше победата, която Сиракуз търсеше и дава импулс на отбора надолу по пътя.