Скинър вкарва 2 и Сейбърс отговарят на неудобната загуба с поражение с 9-3 на Мейпъл Лийфс
AP News | 2023-12-22 | 04:48:49

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Джеф Скинър вкара два пъти, включително гола за напред, и добави асистенция, и Бъфало Сейбърс отговориха на най-неудобната си загуба за сезона с победа с 9-3 над Торонто Мейпъл Лийфс в четвъртък вечер.

Тейдж Томпсън също отбеляза гол и две асистенции, а капитанът Кайл Окпосо отбеляза два пъти, две нощи след загуба с 9-4 от Кълъмбъс, когато отборът беше изгонен от леда и феновете скандираха „Пожар Дони“ във връзка с треньора Дон Гранато. Расмус Далин, Оуен Пауър, Джордан Грийнуей и Джак Куин също вкараха за Бъфало, който спечели едва за четвърти път в 12 мача.

Вратарят новобранец Девън Леви се отърси, допускайки гол на Остън Матюс от лош ъгъл изравни мача на 1 и завърши с 25 спасявания, за да се подобри до 4-0-2 в последните си осем изяви.

Кале Ярнкрок, с гол от къс играч, и Макс Доми също вкараха за Торонто, който загуби последователни мачове в регулацията едва за втори път този сезон. Кленовите листа бяха с 6-0-3 преди загубата с 5-2 от Ню Йорк Рейнджърс във вторник. Уилям Найландър имаше асистенция, за да удължи поредицата си от точки до 10 игри.

Иля Самсонов допусна пет гола при 19 удара и беше изтеглен, след като невинно изглеждащият удар на Томпсън от лявата точка се промъкна от ръкавицата на вратаря. Мартин Джоунс завърши, допускайки четири гола при 16 удара. Деветте гола бяха най-много от Торонто след загубата с 9-2 от Нешвил на 18 ноември 2014 г.

Бъфало откри резултата, преди да изостане с 2-1, както се случи в първия период срещу Кълъмбъс. Вместо да дадат седем последователни гола, както направиха на Сините якета, Сейбърс успяха да отговорят.

Пауър изравни на 2, като отправи удар в отворена врата, като Самсонов беше хванат извън позиция, когато Зак Пасът на Бенсън се отклони от защитник на Мейпъл Лийфс при 6:16 до края на първия период.

Сейбърс така и не изпусна преднината, след като Скинър отбеляза 2:13 по-късно. Той победи Самсонов от страната на ръкавицата, докато караше към мрежата, след като Алекс Тък пресече подаването на сляпо на Мичъл Марнър към бордовете.

Бъфало беше подкрепен от подкрепления. Скинър се завърна, след като пропусна три мача заради контузия в горната част на тялото. Грийнуей се завърна, след като пропусна девет мача заради контузия в горната част на тялото. А Куин играеше едва втория си мач за сезона, след като претърпя операция през юни за възстановяване на скъсано ахилесово сухожилие.

След това Сейбърс се изправиха срещу своите трансгранични съперници и съперници от Атлантическата дивизия, като отбелязаха три безотговорни гола в трети период.

Maple Leafs: Играйте срещу Columbus Blue Jackets в събота.

Sabres: Играйте срещу New York Rangers в събота.