Скоти Барнс записа своя 4-ти трипъл-дабъл за сезона, Раптърс победи Пейсърс със 130-122
AP News | 2024-02-27 | 05:08:20

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Играчът на звездите Скоти Барнс записа своя четвърти трипъл-дабъл за сезона, а Ар Джей Барет имаше 24 точки на Понеделник вечерта, за да изведе Торонто Раптърс до втората им победа този сезон над Индиана Пейсърс, 130-122.

Барнс имаше 21 точки, 12 борби и 12 асистенции в нощта, в която седем Раптърс вкараха двуцифрено число, включително новобранецът Грейди Дик, който направи две ключови тройки със закъснение, за да отвори играта. Дик имаше 18 точки и съвпадна с рекорда си за сезона с четири тройки, докато Торонто спечели третата си поредна победа.

Бенедикт Матюрин изравни рекорда си в кариерата с 34 точки за Пейсърс. Двукратният играч на звездите Паскал Сиакам записа 27 точки, девет борби и шест асистенции срещу бившия си отбор. Индиана придоби Сиакам при сделка през януари.

Но гардът на All-Star Tyrese Haliburton и най-резултатният отбор в лигата се бориха във втората вечер на двубоя. Халибъртън записа девет точки и седем асистенции, като същевременно отбеляза 2 от 11 от игра, докато Пейсърс стреляха само с 46% като отбор.

Торонто натрупа преднина от 61-56 след продължителното първо полувреме и след това видя как Индиана отбеляза шест поредни гола в третата четвърт, за да направи резултата 67-66.

Раптърс отговориха със серия от 11-0, само за да видят как Пейсърс се върнаха в рамките на 90-87 в края на три, изравниха го с 3 на Матурин, за да отворят четвъртия и в крайна сметка да поведоха с 96-95 на Джалън Смит връщане с 10:04 до края.

Вместо да се отдръпнат, Пейсърс оставиха Торонто да се мотае наоколо и тай-брейкът 3 на Дик с 8:01 до края стимулира серия 10-2, която даде на Раптърс 112- 104 олово. Торонто държеше Индиана на една ръка разстояние през останалата част от мача.

Раптърс: Започнете домакински мач от три мача в сряда вечер срещу Далас.

Пейсърс: Затворете домакински мач от четири мача в сряда вечер срещу Ню Орлиънс.