Слабата серия на Ювентус продължава при равенството 0-0 срещу Торино в дербито от Серия А
AP News | 2024-04-13 | 20:25:04

МИЛАНО (AP) — Смесената форма на Ювентус продължава, след като завърши 0-0 срещу Торино в дербито от Серия А в събота.

Душан Влахович удари гредата при едно от малкото чисти положения на Юве, докато бианконерите също рискуваха да допуснат в другия край.

Ювентус спечели само един от последните си шест мача в лигата и се подхлъзна до трето място в Серия А. Четвъртият Болоня може да намали разликата до две точки с победа в Монца по-късно.

Ювентус направи впечатляваща серия в дербито, като не е губил от Торино от девет години. Последният път, когато Торино успя дори да завърши наравно, беше преди повече от две години.

Бианконерите имаха брилянтен шанс да поведат в седмата минута, когато Федерико Киеза центрира отдясно за Влахович, който не бе покрит. но опитът му се разби в левия прав.

Влахович имаше още една добра възможност по-късно през първия период, но вратарят на Торино Ваня Милинкович-Савич направи страхотно спасяване, за да откаже сръбския нападател с протегнат крак.

Дуван Сапата вкара топката във вратата на Торино в първата минута на второто полувреме, но бе отсъдена за фаул от защитника на домакините Раул Беланова срещу полузащитника на Ювентус Филип Костич.

Торино нарастваше с увереност и беше близо до излизане от задънената улица в края на часа, но вратарят на Ювентус Войчех Шченсни се справи брилянтно, за да парира удара с глава на Антонио Санабрия.

Шченсни остана с разкървавен нос точно в края тъй като беше ударен с лакът в лицето от Адам Масина, докато защитникът на Торино се измъкна от опит за удар с глава. Беше случайно, така че на Масина не беше показан картон, въпреки че треньорът на Торино Иван Юрич беше изгонен заради несъгласие.

ВЪЗДЕЙСТВИТЕЛНА СМЯНА

Заместникът Сантяго Пиероти имаше незабавно въздействие, тъй като помогна на Лече да спечели с 1-0 над Емполи в решаваща битка за изпадане.

Пиероти беше на терена само за секунди, преди аржентинският нападател да победи защитника на Емполи Себастиан Валукевич влезе в наказателното поле и търкулна топката, за да може Никола Сансоне да чукне в празна врата за победител в последната минута.

На Емполи беше отменен ранен гол при необичаен инцидент. Алберто Чери вкара, но след преразглеждане реферът реши, че вратарят на гостите Елиа Каприле дърпа топката извън наказателното поле точно преди да започне атака.

Лече се изкачи на шест точки над зоната на изпадащите в първия от няколко мача решаващи мачове, тъй като играе с отбори непосредствено под него в три от следващите си четири мача.

Емполи остана на две точки над зоната на отпадане след петата си загуба в шест мача.