След 26 опита Фофана най-накрая вкарва първия си гол в Бундеслигата за Унион Берлин
AP News | 2023-12-20 | 22:16:48

БЕРЛИН (AP) — Двадесет и шести път късметлия.

Нападателят на Унион Берлин Давид Датро Фофана най-накрая отбеляза първия си гол в Бундеслигата във вторник, за да подпечата победата на отбора си с 2-0 над изпадащия съперник Кьолн.

Фофана падна на колене, след като отбеляза с 26-ия си опит за гол през този сезон и покри главата си, докато съотборниците му скочиха да го поздравят под душове с бира хвърлен от феновете на Юнион отзад.

Бенедикт Холербах откри резултата в 56-ата, вкарвайки топката от тесен ъгъл, след като премина покрай защитник на Кьолн.

Но Юнион също трябваше да благодари на вратаря Фредерик Рьонов, че запази мача без гол, тъй като гостите създадоха по-добри положения точно преди почивката и отново след нея, преди Холербах да отбележи втория си гол за сезона.

Кевин Воланд постави и двата гола.

Мачът започна в необичайна тишина, докато феновете продължиха протестите си срещу плана на Германската футболна лига да привлече външен инвеститор. Привържениците останаха почти тихи през първите 12 минути – имайки предвид ролята си на пословичния 12-ти човек във футболен отбор – след което обявиха присъствието си със скандиране, съдържащо ругатни срещу DFL, както е известна лигата.

Лидерът в Бундеслигата Байер Леверкузен беше домакин на Бохум и Байерн Мюнхен срещу Волфсбург по-късно в последните си мачове преди зимната пауза.

Щутгарт кандидатстваше да се премести на трето място с победа над Аугсбург. Освен това Борусия Мьонхенгладбах гостува на Айнтрахт Франкфурт, а Хайденхайм трябваше да играе с Фрайбург.