След отсрочка за добро настроение, водена от Томи Де Вито, сезонът на Джайънтс почти приключи
AP News | 2023-12-18 | 01:32:19

ИЗТОЧЕН РЪДЪРФОРД, Ню Джърси (AP) — Надеждата, която историята за добро настроение на Томи Де Вито наскоро вложи в мрачната секунда на Браян Дабол сезонът с Ню Йорк Джайънтс е на път да бъде угасен.

Поредицата от три победи на Ню Йорк приключи със загубата с 24-6 в неделя от Ню Орлиънс, оставяйки Джайънтс (5-9) с много малък шанс за достигане до плейофите за втори пореден сезон.

Ню Йорк има три оставащи мача и трябва да ги спечели всичките и да получи много помощ, за да се върне към постсезона. Това е малко вероятно с два мача срещу защитаващия шампиона на NFC Филаделфия Ийгълс и един срещу борещия се за плейофи Лос Анджелис Рамс (7-7).

Изглежда най-доброто, което гигантите могат да направят, е да играят спойлер. Това не е забавна роля.

„Определено е трудно“, каза вътрешният защитник Мика Макфадън. „Не мисля, че някой в ​​тази сграда е смятал, че ще бъдем там, където сме в този момент. Но що се отнася до мотивацията, ние сме управлявани от процеса тук. Ние се придържаме към това, което правим всяка седмица и това е просто да се съсредоточим върху победата в една игра наведнъж.“

Победата над Филаделфия няма да е лесна. Eagles победиха Giants три пъти миналия сезон, включително срамно решение 38-7 в дивизионния кръг на плейофите.

„Всеки мач е доста труден,“ каза McFadden. „Всеки отбор в NFL го носи всяка седмица. Винаги ще бъде трудно предизвикателство. Без съмнение, определено имаме няколко трудни мача тук. Просто трябва да намеря начин да спечеля няколко от тях.“

Това трябваше да е годината, в която Ню Йорк затвори разликата с Eagles и Cowboys в NFC East. Вместо това то е нараснало.

„Имаме страхотна култура тук“, каза десният страж Бен Бредесън в понеделник. „Това е много процесно ориентирано мислене, това е нещо, което Дабс проповядва през цялото време. Търсим да се подобрим от последната седмица и да коригираме грешките и да преминем към следващата седмица и да печелим игра седмица по седмица.“

КАКВО РАБОТИ

Кога гигантите бяха конкурентни тази година, обикновено защото защитата им поддържаше играта близо. В неделя Ню Йорк ограничи светците до тъчдаун през първото полувреме и изостана със 7-6 на почивката. Второто полувреме беше различна история, тъй като Ню Орлиънс отбеляза при първите си три притежания. Нарушението на Ню Йорк беше ограничено до 2 ярда през третата четвърт.

Едно нещо, което липсваше в неделя, беше храната за вкъщи. Джайънтс имаха 12 в предишните три мача.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Играта с ритане. Ранди Бълок извади подколянно сухожилие, след като риташе след гола си от 56 ярда в началната серия. Играчът Джейми Гилън, който вкара гол от 40 ярда в края на първото полувреме, също посети медицинската палатка. Очаквайте Кейд Йорк, който беше отписан от тренировъчния отбор на Тенеси Тайтаните, след като Греъм Гано беше наранен, да поеме мястото на Бълок. Състоянието на Гилън е несигурно, въпреки че той завърши мача.

ЗАПАСИ СЕ

Системът на защитата А’Шон Робинсън изигра най-добрата си игра, откакто подписа като свободен агент в извън сезона. Неговите осем битки, седем самостоятелни, споделиха лидерството в отбора в неделя и компенсираха част от липсата на Декстър Лоурънс, който все още не беше в пълна сила поради контузия на бедрото.

„Той играе добре, наистина през целия сезон “, каза Дабол. „Имам голямо доверие в него, но той наистина играе добре през последните няколко седмици. Здрав, добър удар, продуктивен. Той определено свърши добра работа.“

НАМАЛЯВАНЕ НА ЗАПАСИТЕ

Седмица след като не допусна уволнение при победата срещу Грийн Бей в понеделник вечерта, офанзивната линия и бягащите бекове позволиха на Ню Орлиънс да уволни Де Вито седем пъти и да го удари осем други пъти. Също така, Джайънтс бяха ограничени до 60 ярда бързане, третото им най-ниско общо за сезона. Saquon Barkley имаше най-ниските за сезона 14 ярда при девет пренасяния.

„Просто не се представихме достатъчно добре“, каза Bredeson.

ТРАВМИ

RT Евън Нийл пропусна петия си пореден мач заради контузия в глезена. LG Джъстин Пю игра с контузия на прасеца и това си пролича.