След провала на Falcons, треньорът Артър Смит отклонява въпроса за бъдещето си
AP News | 2024-01-08 | 03:48:20

НЮ ОРЛЕАНС (AP) — След пропадането на Атланта през второто полувреме срещу съперника Saints в неделя, изпадналият в битка треньор на Falcons Артър Смит имаше възможност да изложи публично дело за задържането му.

Той не искаше да се занимава с това.

Фолкънс влязоха в мача си срещу Светците с външен шанс да спечелят мрачния NFC South, но бяха надиграни с 31- 0 след полувремето, губейки с 48-17, за да завърши със 7-10 за трети път в тригодишния мандат на Смит.

„Разбирам въпросите и ги оценявам, но току-що приключихме играта“, каза той. „Очевидно не беше това, от което имахме нужда днес. Второто полувреме излезе извън контрол. Кредит на Ню Орлиънс.“

Всичко се обърка за Атланта от първата серия на третата четвърт.

Куотърбекът Дезмънд Ридър хвърли интерсепция право към ъгловия защитник Алонте Тейлър, който го върна към 25 на Falcons. Ресиверът на Сейнтс Крис Олаве след това улови пас за тъчдаун, който насочи два пъти, преди да грабне в крайната зона, въпреки тясното покритие от ъгловия защитник Кларк Филипс.

„Очевидно изборът не помогна,“ каза Ридър, който започна за Соколите, след като Тейлър Хайнике беше драскотина в деня на мача поради контузия на глезена.

„Никога не видях завоя на изходния маршрут. Трябва да мога да проверя топката там долу“, обясни Ридър. „Тук усетихте промяната на инерцията.“

Соколите имаха трети и първи на своите 34 в следващата серия, когато избраха да направят дълбок удар. Ридър хвърли в двойно покритие за непълен пас, който доведе до удар.

Сейнтс отговориха с тъчдаун от пет игри, 80 ярда, отбелязвайки при пас от 39 ярда, когато приемникът Рашид Шахид надскочи безопасността Ричи Грант.

„Погледът назад е 20-20“, каза Смит. „Ясно е, че това беше голяма промяна на инерцията. Поехме риск. Не проработи. Те се възползваха от това.“

Соколите стигнаха до трети гол в рамките на Светците 1 при следващото си притежание, но бягащият бек Кордарел Патерсън беше препариран за загуба от 1 ярд от пушка и безопасността Уго Амади подкопа Биджан Робинсън, за да прекъсне четвърто подаване на голлинията.

След това Ню Орлиънс прокара 92 ярда преди 24-ярдовият филдгол на Блейк Груп с 9:57 до края да направи резултата 34 -17.

Атланта, която отбеляза тъчдауни в първите си две серии, успя да постигне само гол от полето от 30 ярда от Younghoo Kim в последната игра на първото полувреме по време на последните си 11 притежания.

Защитата на Атланта беше на терена за 20:09 през първото полувреме и не можа да забави светците през второто полувреме.

„Нямахме топката много дълго“, каза Смит. „Защитата беше там дълго време.“

Въпросът сега е дали Смит ще запази работата си, след като Соколите започнаха с 2-0, но загубиха 10 от следващите си 15 мача. Собственикът на Falcons Артър Бланк присъства на сесията на Смит след мача с репортери, но не коментира състоянието на треньора.

Дори победа не би удължила сезона на Атланта. Те бяха елиминирани от състезанието за плейофи през четвъртата четвърт, когато Тампа Бей довърши Каролина.

„В края на деня бих се радвал треньорът (Смит) да се върне“, каза Ридър, който завърши втория си сезон с 12 паса за тъчдаун и 12 прихващания. „Бих се радвал всички да се върнат, но в края на краищата това не е под моя контрол или контрола на треньора.“

Атланта не успя да стигне до плейофите в продължение на шест поредни години – равен за трета -най-дългата суша в NFL. Смит е отговорен за последните три, когато само два други отбора (Каролина и Ню Йорк Джетс) са загубили 10 или повече мача всеки път.

„Сигурна съм, че има куп въпросителни“, каза Джеси Бейтс от безопасността. „Поставяме се в такава позиция.“