Собственикът на Chargers Дийн Спанос нямаше друг избор, освен да почисти къщата, след като беше разбит в Лас Вегас
AP News | 2023-12-16 | 00:08:36

КОСТА МЕСА, Калифорния (AP) — Дийн Спанос беше оставен само с един избор, докато гледаше как неговите Лос Анджелис Чарджърс биват бити 63 -21 от Лас Вегас Рейдърс в четвъртък вечерта.

Собственикът на Болтс трябваше незабавно да почисти къщата.

Уволненията в петък на треньора Брандън Стейли и генералния мениджър Том Телеско не можеха да чакат след като Чарджърс напуснаха терена на 8 януари срещу Канзас Сити или сутринта на 9 януари.

Не и с оставащите три мача в друг разочароващ сезон и след две безпроблемни представяния в рамките на пет дни срещу опоненти от дивизията, включително загубата с 24-10 миналата неделя от Денвър.

Не и след като допусна най-много точки в игра в историята на франчайза и третата най-лоша загуба с разлика.

Не и когато мачът беше 42-0 на полувремето и 63-7 29 секунди след началото на четвъртата четвърт.

„Не бяхме готови да играем и това си пролича днес“, безопасният Девин Джеймс каза след мача в четвъртък вечерта. „Това беше пълна загуба на отбора.“

Линейният защитник Халил Мак беше още по-директен, като каза, че „това вероятно е една от най-гадните загуби в моята кариера.“

Това беше втората поредна година, когато отбор показа ужасно представяне по националната телевизия през декември и получи уволнение от треньор. Мандатът на Натаниел Хакет в Денвър приключи след капитулацията на Бронкос 51-14 срещу Лас Анджелис Рамс на Коледа.

Дори Стейли призна, че времето му е малко, когато каза „Не знам“, когато го попитаха дали е все още ще бъде треньор в петък.

Въпреки че фокусът ще бъде върху временния треньор Гиф Смит, той трябва да бъде и върху нападателния координатор Келън Мур и дефанзивния координатор Дерик Ансли.

Акциите на Мур като бъдещ старши треньор получи удар поради непостоянство на нарушението. Той беше привлечен, за да се ожени за игрите тичане и пас, но пропастта между двамата остава широка. Чарджърс са класирани на 17-то място в общата атака и имат петата най-лоша игра.

Нападението обаче е без куотърбек Джъстин Хърбърт (счупен пръст) до края на сезона. Wide receiver Keenan Allen не беше активен срещу Raiders поради контузия в петата.

Защитата получи много критики през сезона, като Стейли многократно казваше, че няма да се откаже от отговорностите на играча. Ще има ли Ансли по-добър план за игра и ще направи ли правилните корекции в играта?

Освен треньорите, целият списък ще бъде подложен на проверка с нов генерален мениджър, който идва с въпроси за всяка позиция - от Лос Анджелис има точния резервен куотърбек за изграждане на дълбочина на други позиции.

Незабавният въпрос ще бъде дали съблекалнята ще се обедини около Смит? Raiders показаха нов живот по-рано този сезон, когато Антонио Пиърс замени Джош Макданиелс, но не може да се каже същото в Каролина, след като Крис Табор пое Франк Райх.

Telesco, който беше генерален мениджър от 2013 г., се счита добре в цялата лига. Той е страхотен оценител на позиции с умения, но неуспехите му в изграждането на дълбочина на списъка, заедно с борбите за задържане на избори, които не са от първия кръг след изтичането на договорите им за новобранци, се оказаха фатални.

Стейли, който имаше общ резултат 24-25 рекорд, вероятно ще трябва да поеме по пътя на координатора или позицията треньор, преди да получи втори шанс като главен треньор.

Загубата в Джаксънвил миналия сезон в първия кръг на плейофите на AFC, където Чарджърс пропиляха преднина от 27 точки през първото полувреме, повдигна много въпроси относно бъдещето му след сезона. Неговата защитна позиция в интервюта и показването на напрежение в лицето на сезон, пълен с трудности, също увеличиха броя на недоброжелателите.

КАКВО РАБОТИ

Реализиране на трети падове. След като направиха най-лошия франчайз 0 за 12 срещу Broncos, Chargers реализираха шест от своите 12 възможности срещу Raiders. Това беше четвъртият път през този сезон и третият в последните шест мача, Болтс бяха с 50% или повече при трети спад.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Елиминиране на пропуските. Лос Анджелис имаше само осем раздавания в първите си 10 игри, но има 11 в последните си четири. Петте пропуска срещу Рейдърс доведоха до 35 точки, включително чифт тъчдауни в защита на Лас Вегас. Това беше най-много пропуски, които Чарджърс направиха, откакто направиха седем срещу Минесота през 2019 г.

ЗАПАСИ СЕ

WR Джошуа Палмър. Третогодишният играч пропусна шест мача поради контузия в коляното, но се завърна с четири приема за 113 ярда, включително тъчдаун от 79 ярда през цялата си кариера през третата четвърт, за да постави Чарджърс на таблото. Предишният най-дълъг улов на Палмър беше 51 ярда, също срещу Raiders.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

RB Austin Ekeler. Ако някой смята, че Екелер може да се намеси повече в атаката или ще има по-голям акцент върху играта с Истън Стик като куотърбек, помислете отново. Ekeler наистина имаше четири уловки за 29 ярда, но той беше задържан на девет ярда, бързайки с пет носене. Това беше четвъртият път през този сезон и вторият път в последните три мача, в който Екелер има средно по-малко от два ярда на носене.

ТРАВМИ

WR Keenan Allen (heel) и CB Deane Леонард (подколенно сухожилие) бяха неактивни. CB Essang Bassey напусна със сътресение, а C/G Will Clapp с контузия на коляното в четвъртък вечер.

КЛЮЧОВ НОМЕР

7 — Времена в историята на франчайза Chargers са правили ин- сезонна треньорска смяна. Последният път, когато това се случи, беше през 1998 г., когато Кевин Гилбрайд беше уволнен в шест мача през този сезон и заменен от Джун Джоунс.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Чарджърс получават почивка през уикенда, преди да започнат подготовката за мача срещу Бъфало Билс следващата събота вечер.