Соколите губят още един напрегнат мач, не показват признаци да се освободят от разочароващия модел
AP News | 2023-12-11 | 02:09:04

АТЛАНТА (АП) — Финалната игра обобщи целия ден за Атланта Фалкънс.

Наистина, през целия сезон.

С един последен шанс да измъкне победа, която беше грабната в последната минута, Дезмънд Ридър видя Дрейк Лондон да се отпусне през средата и достави пропуск точно на номерата.

Само един проблем.

Лондон беше погълнат от защитниците на Тампа Бей, които го задушиха на 3 ярда от крайната зона, докато времето изтече, за да запазят победата на Buccaneers с 29-25 в неделя.

„Трябваше да излезем оттук с победата“, каза Ридър, „но очевидно не го направихме.“

Соколите дойдоха с рекорд .500, който беше достатъчно добър, за водете NFC Юг. С шанс да поеме по-твърд контрол над надпреварата в дивизията, Атланта го остави да се изплъзне.

Сега има тристранно равенство на върха на най-слабата дивизия в лигата, като Falcons, Buccaneers и New Orleans Saints са всички 6-7 с оставащи четири седмици до редовния сезон.

За тези отбори не може да се говори за място с уайлд кард, така че победителят взима всичко за мястото в плейофите, което автоматично отива при победителя в дивизията, без значение какъв е техният рекорд.

“ Това е влакче в увеселителен парк,” каза бягащият Тайлър Алгайер. „Това е тази игра. Има много възходи, има много падения.“

Falcons вървяха по това въже през целия сезон, като осем от 13 мача решиха общо 25 точки. Те са 4-4 в тези състезания, неспособни да се освободят от непоследователността, която измъчва тригодишния мандат на треньора Артър Смит.

За отбор, който не е успял да стигне до плейофите или да е имал печеливш сезон оттогава 2017, това е все по-разочароващ модел.

„Направихме някои игри със закъснение и успяхме да продължим напред“, каза Смит, чийто рекорд като треньор на Falcons падна до 20-27. „За съжаление те направиха една игра повече от нас. Но имаше много възможности.“

Наистина имаше.

След като се бориха през голяма част от мача в нападение, предизвикаха силни освирквания от публиката на домакините и след като нормално надеждният ритьор Younghoe Koo пропусна два опита за гол от игра, Falcons се събраха от дефицит от 19-10.

Ридър ръководи два тъчдаун удара в четвъртата четвърт зад импровизирана офанзивна линия, включваща само двама редовни титуляри поради контузии.

Когато Ридър се отърси защитник на Тампа Бей да вкара гол в бутлег от 6 ярда при оставащи 3:23, изглеждаше, че Атланта е предназначена за първата си победна серия от три мача от 2019 г. насам и по същество ще довърши двукратния шампион на дивизията в плейофа раса.

Но Тампа Бей контрира с тъчдаун от 12 игри и 75 ярда, дори когато Бейкър Мейфийлд завърши само три от седем подавания.

Соколите можеха да подпечатат победата със спиране в защита на четвърто и 1 от Buccaneers 47, но Рачаад Уайт вдигна първия даун с бягане от 2 ярда, което включваше възстановяване на собствения му удар при край на пиесата.

Атланта се появи отново в добра форма, като Тампа Бей се изправи срещу трети и 10-ти от Falcons 47, само за да се наложи Мейфийлд да се закачи с Крис Годуин с пас от 32 ярда – най-дългата игра на Bucs от битка цял мач.

Две игри по-късно, когато Falcons се фокусираха върху най-добрите ресивъри Godwin и Mike Evans, Cade Otton се освободи от безопасността на Richie Grant и вкара пас за тъчдаун от 11 ярда с оставащи 31 секунди.

За тяхна чест, Falcons препуснаха по терена и си дадоха шанс да спечелят.

Те не достигнаха на 3 ярда.

Сега, в сезон на напрегнати мачове — някои победи, някои загуби, без индикации, че Атланта може да се освободи от тази разочароваща посредственост — беше време за познат рефрен.

„Има много на нещата,” каза вечно оптимистичният Ридър, „ще изчистим и ще станем по-добри от и ще излезем по-добри в задната част.”