Солидно попадение на Блах, Хоумър на Товар издигна Рокис над Рейнджърс с 3-1, за да завърши серия
AP News | 2024-05-12 | 00:32:34

ДЕНВЪР (AP) — Преобразувания в облекчаване Тай Блах записа пет солидни ининга във втория си старт този сезон, Езекиел Товар бе у дома и Колорадо Рокис победи Тексас Рейнджърс с 3-1 в неделя, за да завърши серия от три мача срещу защитаващите шампионите от Световните серии.

Това беше първият път, когато Рейнджърс, губещи четири от последните си пет, бяха пометени този сезон. Тяхната атака също беше задушена от три двойни игри, две искрящи дефанзивни игри от трети бейзмен Райън Макмеън и спасително улавяне срещу централната стена на полето от Брентън Дойл за финала на петия ининг.

Дойл също нарисува разходка, заредена с бази, в края на осмия ининг за финалния пробег на Роки. 2-4, 2023, срещу Милуоки. Това беше единственото им постижение в сериите през миналогодишния сезон със 103 загуби.

Джейлън Бийкс получи три аута за третото си спасяване при три шанса.

Блах (1-1) допусна един пробив при седем попадения. Той се отказа от три сингъла в първия ининг, включително сингъл на RBI от Adolis Garcia, но ограничи щетите, като предизвика двойна игра от Nathaniel Lowe. Той се отказа от още три сингъла около двойна игра в петия, преди Дойл да се блъсна в стената, за да хване в примката острото ударено забиване на линията на Corey Seager към оградата.

В третия ининг на Сийгър беше отказан още един замах към плочата, когато Макмеън гони топката му с фаул, правейки хващане през рамо при мъртъв пробег. Макмеън също се движи отляво, за да спре рязко ударения в земята удар на играча с щипка Джош Смит в седмия ининг, преди да се изправи на крака и да го изхвърли с половин крачка.

Чарли Блекмън избра Хосе Уреня, за да започне мача, а Товар последва 2-1 над лявата ограда на полето за четвъртия си хоумран за сезона.

Уреня (1-3) допусна два ръна при шест попадения. Той удари три и измина един.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Рейнджърс: ОТ Евън Картър беше отстранен от мача в неделя поради продължаваща скованост в долната част на гърба. Той беше изваден от съботния състав поради контузията. Мениджърът Брус Бочи каза, че Картър е задържан като предпазна мярка. „Той се опита да го преодолее и стана по-лошо, така че затова се опитваме да го хванем, преди да стигне до точката, в която да липсва известно време“, каза Бочи.

СЛЕДВАЩО< /h2>

Рейнджърс: Завърнете се у дома, за да откриете серия от три мача в понеделник вечер срещу Кливланд с RHP Майкъл Лоренцен (2-2, 4.66 ERA), планиран да започне първия мач. Пазителите се противопоставят на RHP Tanner Bibee (2-1, 4.91).

Rockies: Насочете се към Сан Диего, където започват сет от три мача в понеделник вечер срещу Padres. RHP Дакота Хъдсън (0-6, 6.35) ще търси първата си победа за сезона срещу Сан Диего RHP Ранди Васкес (0-1, 4.50).