Сони Милано записа хеттрик, докато Кепитълс победиха Ураганите със 7-6 в дузпи
AP News | 2024-03-23 | 04:32:49

ВАШИНГТОН (AP) — Сони Милано записа първия си хеттрик в НХЛ, Алекс Овечкин отбеляза отново и Вашингтон Кепитълс приключи Победна серия на Каролина Хърикейнс от пет с победа при дузпи 7-6 в петък вечер, която може да изиграе ключова роля в тяхното преследване на плейофите.

Голът на Овечкин беше 846-ият в неговата кариера в НХЛ, докато Милано вкара един от своите трима жонглират с шайбата от стика и я забиват в мрежата пред разгорещена публика в столицата на нацията. Феновете скандираха „Ови! Ови!” след като отбеляза за шести път в четири мача, за да достигне 24 този сезон, поредица, която повиши шансовете му да счупи рекорда на Уейн Грецки и най-накрая хвърли шапки на леда след обявяването на третия гол на Милано от защитника четвърти мач.

Джон Карлсън вкара в началото на третия период, за да даде тласък на ралито, Конър Макмайкъл отбеляза минути по-късно, а Дилън Строум отбеляза единствения гол в дузпите от пет рунда.

Всичко това доведе до четвърта победа в пет мача за Столичани, които изостанаха с една точка от Детройт за второто и последно място с уайлд кард в Източната конференция и две зад Филаделфия за третото място в Дивизията Метрополитън. Те са изиграли един мач по-малко от всеки от тези отбори и техните надежди след сезона са много живи.

Това до голяма степен се дължи на вратаря Чарли Линдгрен, който се справи солидно с титуляра Дарси Кумпер, който бе изтеглен след два периода, защото допусна четири гола при 22 удара. Линдгрен направи седем спасявания в третото и продълженията.

Възможен съперник в първия кръг, Каролина загуби едва за втори път, откакто придоби Джейк Гюнцел от Питсбърг и Евгений Кузнецов от Вашингтон в крайния срок за търговия. Себастиан Ахо направи собствен хеттрик, за да достигне 30 гола този сезон, Джейкъб Славин, Брейди Скей и Сет Джарвис също отбелязаха за Ураганите, а Гюнцел направи три асистенции.

Пьотър Кочетков даде шест гола при 25 изстрела, започвайки второто полувреме на един срещу друг, след като Фредерик Андерсен победи Флайърс в продълженията в четвъртък вечер.

Обратно на старата си арена, две седмици след като беше разменен, Кузнецов получи овации по време и след емоционално видео почит в началото на играта.

Кепиталс отново бяха без контузени нападатели T.J. Оши и Алексей Протас и изиграха първия си мач без крилото Том Уилсън, който започна да изтърпява наказание от шест мача за това, че замахна с пръчката си и удари опонент в лицето с нея късно при загубата със 7-3 от Торонто в сряда вечер.

Ураганите: домакин на Торонто Мейпъл Лийфс в неделя.

Кепиталс: домакин на Уинипег в неделя в петата и последна спирка от пътуването на Джетс.