Спенсър Джонсън вкарва 28, води BYU до първа победа над Щата на Айова
AP News | 2024-01-17 | 06:32:33

ПРОВО, Юта (AP) — Спенсър Джонсън вкара най-високите в кариерата си 28 точки, за да поведе BYU № 20 до победа с 87-72 над No. 24 Айова Стейт във вторник вечерта.

Джонсън стреля 62% от терена и също имаше девет борби и пет асистенции. Ноа Уотърман добави 18 точки, а Джаксън Робинсън вкара 15 за Кугърс.

Далин Хол отбеляза 11 точки и осем асистенции, за да помогне на BYU (14-3, 2-2 Big 12) да победи Айова Държава за първи път от седем срещи между училищата.

Кешон Гилбърт поведе Циклоните с 16 точки, а Милан Момчилович добави 11 точки. Айова Стейт (13-4, 2-2) стреля само 36% от полето през второто полувреме и направи 13 изхвърляния, което доведе до 17 точки за BYU.

Кугърс имаха предимство от 21-8 в точките за бърз пробив и направиха 13 тройки.

Джонсън вкара шест коша и имаше 19 точки преди полувремето. Неговият последен кош от първото полувреме, преходна тройка от върха на ключа, даде преднина на Кугърс с 37-30. Старшият гард отчете 50% от головете от игра на BYU през първите 20 минути.

Cyclones се свързаха с 54% от опитите си за голове от игра през първото полувреме, но започнаха равно през второто полувреме, като пропуснаха шест поредни удара в продължение на 4 1/2 минути, преди Робърт Джоунс и Гилбърт да направят един до друг кошове, за да сложат край на сушата.

BYU се възползва от възможността да се оттегли. Cougars изтръгнаха серия от 14-5, подчертана от подреждането на Джонсън след кражба и корнер 3, за да увеличат преднината до 70-52 с 8:19 до края.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Айова Стейт се бореше да направи нещо в нападение след полувремето. Cyclones направиха шест коша през първите 14 минути на второто полувреме и стигнаха до 0 от 6 от диапазона за 3 точки в този участък.

BYU направи точка, като постоянно атакуваше ръба и стигна до свободния линията за хвърляне, вместо просто да се задоволявате с тройки при много притежания. Това се отплати за Cougars, които излязоха 20 от 24 от линията.