Спенсър отбелязва 25 точки, Нютон има трипъл-дабъл и най-високо класираният UConn побеждава Виланова със 78-54
AP News | 2024-02-25 | 05:32:49

СТОРРС, Кънектикът (AP) — Кам Спенсър изравни най-високото си ниво за сезона с 25 точки, Тристен Нютън записа четвъртите си трипъл-дабъл в кариерата си и най-високо класираният UConn се върна от първата си загуба от декември с победа със 78-54 над Виланова в събота вечерта.

Нютън, който асистира за тройка на Алекс Карабан с 25 секунди до края, завърши с 10 точки, 16 борби и 10 асистенции за Хъски (25-3, 15-2 Биг Ийст), които водят Големия Ийст с два мача в графата на загубите с три, които трябва да играят в редовния сезон.

Стефон Касъл имаше 14 точки за UConn, а Донован Клингън добави 13.

Ерик Диксън вкара 20 точки, а Ти Джей Бамба имаше 13 за Виланова (15-12, 8-8), която спечели три поредни и четири от последните си пет мача.

Четири дни след като дадоха 85 точки при загуба с 19 точки от Крейтън, Хъскис задържаха Дивите котки до 33% стрелба, а Виланова направи само три от 24 изстрела от 3 точки.

UConn водеше с 31-21 на полувремето. Но тройка на Ерик Диксън пет минути след второто полувреме намали, което доведе до 38-33.

Беше 45-40, когато Спенсър изцеди още една тройка и последва с традиционна игра за 3 точки . Това подчерта серия от 12-0, която даде преднина на Huskies от 57-40.

Villanova: Wildcats влязоха в играта, нуждаейки се от победа, за да увеличат своето резюме в турнира на NCAA. Имат четири оставащи мача, включително битка у дома срещу №15 Крейтън.

UConn: Huskies оттеглиха номер 32 на бившата звезда Ричард „Рип“ Хамилтън на полувремето. Хамилтън отбеляза 2036 точки в трите си сезона в UConn и изведе Huskies до първата от петте национални титли през 1999 г. Той се присъединява към Рей Алън, Ребека Лобо и Суин Кеш като единствените играчи на UConn, чиито номера са пенсионирани. Училището казва, че на Донован Клинган ще бъде позволено да продължи да носи номера.

Виланова: Дивите котки се завръщат у дома, за да приемат Джорджтаун във вторник вечерта.

UConn: Хъскис не играят отново до 3 март, когато те са домакини на Seton Hall.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP College Basketball: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball