Спенсър вкарва 20 точки, води номер 4 UConn до 85-56 удар на DePaul в играта Big East
AP News | 2024-01-03 | 04:08:20

STORRS, Кънектикът (AP) — Кам Спенсър отбеляза 20 точки, за да поведе номер 4 UConn до 85- 56 поражение на DePaul във вторник вечерта.

Завършилият трансфер от Rutgers вкара 7 за 11 от полето, включително 4 от 7 от 3 точки.

Алекс Карабан добави 17 точки за Хъски (12-2, 2-1 Биг Ийст) и беше 3 от 4 от зад дъгата. Хасан Диара отбеляза 14, както и първокурсникът Стефон Касъл, който също имаше седем асистенции.

Да’Шон Нелсън вкара 19 точки, а Илайджа Фишър имаше 17 за ДеПол (3-10, 0-2), който стреля само 36% от пода (20 от 56).

Това беше 17-ата поредна победа на Хъски над Сините демони.

UConn имаше затруднения в първите си два конферентни мача този сезон, загуба с 15 точки в Сетън Хол и обратна победа с четири точки над Сейнт Джонс у дома на 23 декември.

Защитникът националните шампиони започнаха бавно и в този, с четири ранни загуби. Те не вкараха гол до пасиране на Касъл повече от четири минути след началото на мача.

Пазане на Джейдън Хенли даде преднина на Сините демони с 11-10 в средата на първото полувреме. Но след това UConn направи серия от 16-2, включително забивка с хайлайт барабан от Castle при дълъг пас от Diarra.

Хъскитата удържаха ДеПол до осем коша през първото полувреме. Покриване на Карабан увенча срив 9-1, който прати UConn на полувремето с 38-19.

DePaul: Сините демони бяха избрани последни в анкетата на треньорите за предсезона в Big East и не са направили много, за да надминат тези очаквания.

UConn: Изигра втория си мач без 7-футовия център Донован Клингън, който се възстановява от травма на сухожилието на десния си крак. Треньорът на Хъски Дан Хърли каза, че Клинган е излязъл от ходене, но се очаква да пропусне още две до три седмици. Второкласникът има средно 13,9 точки и 6,3 борби на мач.

DePaul: Сините демони гостуват в Джорджтаун в събота.

UConn: Huskies пътуват до Индианаполис, за да се изправят срещу Бътлър в петък.