Специалните отбори водят Рейнджърс до победа в мач 3 и преднина от серия от 3-0 на Кепитълс
AP News | 2024-04-27 | 04:00:34

ВАШИНГТОН (АП) — Винсънт Трочек имаше гол от пауърплей и асистенция с ръка, Игор Шестеркин направи 27 спасявания и Ню Йорк Рейнджърс се отдалечиха на една победа от продължаване, като победиха Вашингтон Кепитълс с 3-1 в мач 3 в петък вечерта, повеждайки с 3-0 в серията от първия кръг.

Рейнджърс вкараха голове на равностойна сила 5 на 5, нагоре 5 на 4 и надолу 4 на 5 в специална витрина на отбори от победителите на Presidents' Trophy, които завършиха на върха в редовния сезон на НХЛ отчасти поради силната си игра. Трочек постави Баркли Гудроу без ръка и вкара в силовата игра, докато Крис Крейдър вкара шайбата за най-добрия си 42-ри гол в плейофите в кариерата.

В другия край на пързалката Шестеркин изглеждаше като неговият носител на Vezina Trophy за 2022 г., ограбвайки Макс Пасиорети сам отпред с десен стоп и отблъсквайки Алекс Овечкин, който остава без точка през този постсезон. Шестъркин беше перфектен, след като позволи на Джон Карлсън да отбележи гол с трептящ удар след малко повече от пет минути.

Основна причина Рейнджърс да тласне Кепитълс до ръба на елиминацията в мач 4 в неделя вечерта е, че изоставаха в този само 34 секунди, докато Крейдър изравни. Голът на Гудроу ги изведе напред точно 2 минути по-късно и те водеха през останалата част от пътя чрез накъсана игра и няколко дузпи, отсъдени от двете страни.

Продължавайки на това, което направиха у дома в Медисън Скуеър Гардън във вторник вечерта, Рейнджърс отбелязаха голове с малко играчи в последователни плейофни мачове за първи път от април 1990 г.

Вашингтон, който се опитваше да поддържа играта 5 на 5 колкото е възможно повече, за да изравни по-добре серия, която Ню Йорк имаше шанса да доминира, отново не успя да го направи. Близо една трета от мача (18:31) беше със специални екипи, което е в полза на Рейнджърс.

Това също затрудни живота на вратаря Чарли Линдгрен, който въпреки няколко важни спирания допусна три гола на 22 изстрела. Линдгрен, който изведе Кепитълс в плейофите, като пое товара през целия участък, не успя да влезе в какъвто и да е ритъм, за да извърши същите героични действия и да превърне това в серия.

Нараняванията не помогнаха на Caps, които отново бяха без двама от четиримата си най-добри защитници: Ник Дженсън и Расмус Сандин. Те загубиха още един път в средата на първия период, когато Тревър ван Римсдик беше ударен високо от новобранеца на Рейнджърс Мат Ремпе, който можеше да бъде изправен пред ново дисциплинарно изслушване шест седмици, след като беше наказан за четири мача през март за неправомерна проверка в главата.

< h2>СЛЕДВА

Победа на Рейнджърс в мач 4 би ги изпратила във втория кръг, където щяха да се изправят срещу Каролина Хърикейнс, освен да се сринат с 3-0 срещу Ню Йорк Айлъндърс.