Splash Brothers води Уориърс пред Лейкърс за ключова победа със 134-120 в отсъствието на Антъни Дейвис поради контузия
AP News | 2024-04-10 | 06:40:18

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Клей Томпсън отбеляза 27 точки, Стивън Къри имаше 23, а Голдън Стейт Уориърс се възползва от Антъни Дейвис ' отсъствие поради контузия за победата със 134-120 над Лос Анджелис Лейкърс във вторник вечерта.

Андрю Уигинс имаше 17 точки за 10-ия Уориърс, който удари 26 от своите 41 опита за 3 точки — включително удивителни 16 от 23 от Къри, Томпсън и Дреймънд Грийн, който отбеляза 5 за 5 през първото полувреме сам.

26-те 3-ки на Голдън Стейт бяха най-допуснатите в мач от Лейкърс.

Уориърс (44-35) спечелиха осем от девет в продължението, за да се придвижат на половин мач от деветия Лос Анджелис (45-35). Голдън Стейт също спечели директния тайбрек между съперниците, като даде предимство на домашния корт за потенциален мач от 9-10 следващата седмица в ръцете на Уориърс над последните им три мача от редовния сезон.

Леброн Джеймс имаше 33 точки, 11 асистенции и седем борби за Лейкърс, които спечелиха осем от девет, преди да допуснат поредни загуби у дома през последните три дни. Остин Рийвс добави 22 точки, а Руи Хачимура имаше 20, докато Д’Анджело Ръсел се затрудни с 14 точки при стрелба 3 от 11.

Дейвис отсъства поради последиците от удара в главата от Кайл Андерсън от Минесота при загубата на Лейкърс от Тимбъруулвс миналата неделя вечер. Дейвис получи подобен удар в лявото си око миналия месец от Трейси Джаксън-Дейвис от Голдън Стейт.

Без своя големец от All-Star, Лос Анджелис не можа да защити Уориърс ефективно и пропусна шанса да се премести на осмо място след борещия се Сакраменто (45-34), който взриви голяма преднина през второто полувреме и загуби от Оклахома Град.

Дейвис се появи на арената в центъра на Лейкърс във вторник, но „не можа да преодолее главоболието и гаденето“, причинени от този удар, каза треньорът Дарвин Хам. Дейвис не е в протокола за сътресения, добави Хам, но той пропусна ключов мач, след като почти избегна сериозни контузии през целия сезон за първи път от половин десетилетие.

Лос Анджелис падна до 2-4 без Дейвис този сезон, без да се броят две загуби, при които той игра само първата четвърт поради удари в главата.

Джеймс пристигна едва преди малко повече от час съвет срещу Уориърс, след като пропусна тази загуба от Вълците поради явен случай на грип. Джеймс не направи обичайната си тренировка на корта, но все пак беше в екип.

Уориърс играха свободно в нападение без Дейвис в средата, а Грийн невероятно изравни общия му брой 3 точки от предишните му девет мача комбинира и изравни рекорда му в кариерата за най-много тройки за едно полувреме.

Уориърс направиха 12 от първите си 17 опита за 3 точки и направиха 20 от 32 през първите три четвърти като цяло.

Джеймс излезе, търсейки своя удар агресивно, завършвайки първото полувреме с 14 точки. Но Лейкърс не можаха да се справят с Уориърс, които отбелязаха 10 последователни точки в последните 1:23 на третата четвърт, за да стигнат до преднина от 17 точки.

Къри се завърна, след като извади игра за почивка с шест тройки без пропуск, заедно с осем асистенции и седем борби. Уигинс се завърна след отсъствие от два мача с контузия в глезена.

Тълпата включваше Ким Кардашиян, президентът на ФИФА Джани Инфантино, новият треньор на USC Ерик Муселман и приемниците на Лос Анджелис Рамс Купър Куп и Пука Накуа — и носовият удар Коби Търнър, който изпя националния химн.